SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

Gelecek Hafta Halka Arz Var mı 2024?

Yeni SPK bülteni, haftanın son işlem gününün akşamında yayımlandı. SPK’nın haftalık bülteninden arz onayı çıktı mı, gelecek hafta halka arz var mı?

Yayınlanma:
Gelecek Hafta Halka Arz Var mı 2024?

Son dönemde halka arzı gerçekleştirilen şirketlerin hisseleri, Borsa İstanbul’da yeterli performansı sergileyemedi. Öyle ki, pek çok şirketin hissesi halka arz fiyatının altına düştü. Bu durum, yatırımcıların da tepkisine neden oldu. Halka arzlara katılan yatırımcı sayısı günden güne düşerken, SPK da bu durumu dikkate alarak geçtiğimiz hafta yeni halka arz onayı vermemişti. Peki son SPK bülteninden halka arz onayı çıktı mı; gelecek hafta halka arz var mı, işte detaylar…

Gelecek Hafta Halka Arz Var mı 2024?

Borsa İstanbul’da 2024 yılı başından bu yana bankacılık endeksi haricinde genel bir yükselişten söz etmek mümkün değil. XBANK hisseleri öncülüğünde 11 bin puanın üzerini gören BIST 100 endeksinde onlarca hisse yükselişe eşlik etmemişti. Endeks yükselirken artış kaydetmeyen hisseler, endeks düşerken ise düşüşe iştirak ettiler ve yatırımcılarını bir hayli mağdur ettiler. Bu durum, yeni halka arz edilen firmaların hisselerinde de farklı olmadı.

İLGİLİ HABER Onay Bekleyen Halka Arz Şirketleri 2024 – 2025 Arz Takvimi Hisseleri
Yeni SPK bülteni, haftanın son işlem gününün akşamında yayımlandı. SPK’nın haftalık bülteninden arz onayı çıktı mı, gelecek hafta halka arz var mı?

Son aylarda halka arzı gerçekleştirilen hisselerden Altınay Savunma Teknoloji hissesi ALTNY dışında güçlü bir performans sergileyerek uzun soluklu tavan serisi yapan herhangi bir pay olmadı. Üst üste 4-5 tavan yapan hisseler dahi, düzeltme sürecinde halka arz fiyatının altına kadar geri çekildiler. Bunun yanı sıra, halka arzının ardından, ilk işlem gününde tavan bozan ve direkt düşüşe geçen hisseler de oldu. Son haftalarda bu tip hisselerin sayısı artınca, SPK geçtiğimiz hafta yeni halka arz onayı vermemişti.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan yeni halka arz onayı gelmediği için, Haziran ayının ilk haftasında talep toplayan bir şirket olmadı. 7 Haziran Cuma akşamı yayımlanan SPK bülteninde de yeni halka arz onayı yer almadı. Dolayısıyla gelecek hafta borsada talep toplayacak herhangi bir firma olmayacak.

İLGİLİ HABER Bu Hafta Borsada Talep Toplayacak Halka Arz Var mı 2024 Haziran?
Yeni SPK bülteni, haftanın son işlem gününün akşamında yayımlandı. SPK’nın haftalık bülteninden arz onayı çıktı mı, gelecek hafta halka arz var mı?

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Haziran Ayında Yeni Halka Arz Olma İhtimali Yok Denecek Kadar Az!

Yeni bir şirketin halka arz onayı alma ihtimali Haziran ayı için de düşük denilebilir. Yeni onay çıksa dahi, muhtemel en erken talep toplama tarihi Haziran ayının son haftası olabilir. Zira, önümüzdeki hafta başlayacak Kurban Bayramı sebebiyle BIST de işlemler takribi 1 hafta boyunca kapalı olacak. Bu nedenle, Haziran ayının yeni halka arz onayı bakımından kısır geçeceğini söyleyebiliriz.

Gelecek Hafta Halka Arz Var mı 2024?

Gelecek Hafta Halka Arz Var mı 2024?

Son Dönemde Halka Arz Olan ve Halka Arz Fiyatının Altında Olan Hisseler

Son aylarda halka arzı gerçekleştirilen firmalardan bir kaçı hariç, büyük kısmı halka arz fiyatının altında işlem görmekte. Altınay Savunma Teknolojileri hissesi ALTNY, Onur Yüksek Teknoloji hissesi ONRYT, Altınkılıç Gıda hissesi ALKLC ve Hareket Proje Yük Taşımacılığı hissesi HRKET arz fiyatının an itibariyle üzerinde bulunuyorlar. Arz fiyatının altında yer alan hisseler ise şu şekilde:

  • Rönesans Gayrimenkul Yatırım hissesi RGYAS
  • Lila Kağıt hissesi LILAK
  • Koton Mağazacılık hissesi KOTON
  • Koç Metalurji hissesi KOCMT
  • Özyaşar Tel ve Galvaniz hissesi OZYSR
  • Horoz Lojistik Kargo hissesi HOROZ
  • Yiğit Akü hissesi YIGIT
  • Oba Makarnacılık hissesi OBAMS
  • Avrupakent Yatırım Ortaklığı hissesi AVPGY

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz