SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Bucalı çocuklara tiyatro, annelere matine

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
Bucalı çocuklara tiyatro, annelere matine

Buca sokaklarında yaklaşık 4 yıldır gezen Çadır Tiyatrosu,  sanatı çocukların ayağına götürmeye devam ediyor. Buca Belediyesi’nin “Kültüre Hayat Herkese Sanat” sloganıyla sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Çadır Tiyatrosu, bugüne kadar 30 bin çocuğu tiyatro ile tanıştırıp, sanat aşkının ilk kıvılcımını yaktı. 

Özel donanımlı şişme çadır olarak her hafta farklı bir mahallede kurulan Çadır tiyatrosu çocuklara sanat dolu hafta sonları sunuyor. Her ay hafta sonları 4 ayrı mahallede kurulan ve birbirinden eğlenceli oyunları çocuklarla buluşturan Çadır Tiyatrosu bugüne kadar 47 mahallede yaptığı gösterilerde yaklaşık 30 bin çocuğu tiyatro sanatıyla tanıştırdı. Birbirinden eğlenceli ve eğitici oyunlarla her yaştan çocuğa hitap eden tiyatro, geleceğin sanatçılarına da ilham kaynağı oluyor. İçine tiyatro ateşi düşenler ise soluğu belediyenin tiyatro kurslarına alıyor.

Minik Bucalıların tiyatro coşkusuna ortak olan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, çocuklarda sanat sevgisi oluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, “Eğer gençler sanatla tanışır, sever ve özümserse memlekete, ailesine hayırlı çocuklar olur diye düşünerek çadır tiyatromuzu oluşturduk. İçlerinde sanata dair bir şeyler uyandırmak istedik. 4 yıldır çadır tiyatromuz dolup taşıyor bu da bizim umudumuzu arttırıyor” diye konuştu. 

Çocuklar eğlenirken annelerini de unutmayan Buca Belediyesi, düzenlediği mini konserlerle de büyükleri eğlendiriyor. Geçtiğimiz hafta Mikrop Hikmet’in Yenigün Mahallesi’nde verdiği konserle coşan Bucalı kadınlar, sanatçının muhteşem performansıyla yerinde duramadı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz