SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Cep Telefonu Kayıt Ücreti Artışı Sarp Sınır Kapısı’nda Yoğunluğa Neden Oldu

Güncelleme: 19:29 - 07.12.2023
Cep Telefonu Kayıt Ücreti Artışı Sarp Sınır Kapısı’nda Yoğunluğa Neden Oldu

Gece yarısı Resmi Gazete’de yayınlanan vergi oranlarıyla birlikte cep telefonu kayıt ücreti 6 bin 91 liradan 20 bin liraya yükseltildi. Bu haberin duyulmasıyla birlikte vatandaşlar sınır kapılarına akın etti.

Yoğunluğun en fazla hissedildiği nokta olan Karadeniz Sahil Yolu’nda ise 15 kilometreyi bulan bir kuyruk oluştu. Bu uzun kuyruk, Kemalpaşa’yı geçerek Hopa’ya kadar uzandı. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan yoğunluk, gün boyunca devam etti. Vatandaşlar, gece yarısına kadar eski ücret üzerinden işlem yapabilmek için sınır kapısında saatlerce bekledi. Bu durum, gümrük kapısı koridorları ve vergi iadesi (tax free) bekleme salonlarının insan akınına uğramasına neden oldu.

Yurt dışından getirilen cep telefonlarının kayıt altına alınması ücretindeki bu ani artış, birçok kişinin beklenmedik bir mali yük altına girmesine sebep oldu. 14 bin lira fazla ödeme yapmak istemeyen vatandaşlar, son dakika yoğunluğuyla karşılaşmamak için sınır kapısında zamanla yarıştı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz