SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

CHP’li Baytekin projeleriyle geliyor

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
CHP’li Baytekin projeleriyle geliyor

Baytekin, “Memleketimizin geçtiği bu önemli ve bir o kadar da kritik dönemde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Torbalı’mız için en iyi seçimi yapacağınıza inancım tamdır” diye konuştu. CHP’li Aday Adayı Baytekin, “Sanıyorum ki, hepimizin sevdasıdır yaşadığımız bu topraklar. Biz de bu yola ‘Torbalı bizim sevdamızdır’ diyerek çıktık, bugünlere kadar desteklerinizi bizden esirgemediniz, bundan sonra da esirgemeyeceğinizi ümit ediyorum. Tabi ki her aday adayı arkadaşımız gibi bizim de pek çok projemiz var. Bu projelerimizi gün geçtikçe basın yoluyla vatandaşlarımıza aktarmaya çalışıyor, danışmanlarımız ve uzman kadromuzla teknik anlamda da projelerin altını dolduruyoruz. Amacımız; gerek ekonomik, gerek lojistik, gerekse kültürel anlamda kavşak noktasında olan Torbalımızın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda kalkınmasıdır. Parti disiplini ve programı çerçevesinde yerel iktidarımızda hizmet kalitesini daha da iyi noktalara getirerek parmakla gösterilen belediyeler arasına girmek inanın ki Torbalımız için hayal değildir” dedi.

İlçe halkından destek beklediklerini söyleyen Baytekin, “Desteğinizi istiyoruz, çünkü ben ve danışman ekibimiz toplumumuzun içerisinden geliyoruz. Bilimin ve çağdaşlığın ışığında, halkımızın değerlerini ve faydalarını en üst düzeye çıkaracak çalışmalara imza atmak istiyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, huzurlu bir toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde yaşama inancımızı perçinlemek istiyoruz. Eğitimi Sanayisi, tarımı ve kültürüyle; modern bir yaşam, model bir Torbalı yaratmak istiyoruz. Geleceğin vizyonu ve geçmişin tecrübesiyle yaşayarak, marka kentler arasına girmek istiyoruz. Şeffaf, aktif, dijital belediyecilik yapmak istiyoruz. 8000 yıllık geçmişimizde olduğu gibi, yarınlarda da paranın merkezi olmak istiyoruz. Gençlerimizin ve kadınlarımızın gücünü aktif olarak hissetmek istiyoruz. İnsanımızdaki umudu kentimizin merkezinde hissetmek istiyoruz. Kentleşen ve sanayileşen Torbalı’nın tarım değerlerini korumak istiyoruz.  Torbalı’yı Türkiye’nin gündemine taşımak istiyoruz. Tüm bunları gerçekleştirirken ‘önce insan’ diyoruz” dedi.

BAYTEKİN’İN PROJELERİNDEN BAZILARI

Projelerinden bazılarını da açıklayan deneyimli siyasetçi ve işadamı Baytekin, “Kentin alt yapısını ve eksiklerini zaten giderecek, tarım ve hayvancılığa zaten destek verecek, yeşil alanları zaten artıracak, engelsiz bir kent yaratmak için zaten çalışacağız. Bugüne kadar yapılanların ve yapılması planlanan projelerin üzerlerine zaten tuğla koyacağız. İşimiz zaten bu. Sosyal, kültürel ve ekonomik sayısız projemiz var. Profesyonel danışman kadromuzla birlikte Torbalımızın her sorununu çözecek projelerimiz hazır olup, bizi Türkiye’nin gündemine taşıyacak niteliktedir. Önce insan, önce hizmet ve önce Torbalı diyoruz, çünkü biz bu halka ve bu topraklara sevdalıyız.” Diye konuştu. “Ekonomik, sosyal, kültürel, sağlık, eğitim, turizm, tarım, spor alanlarındaki özel projelerimizin yanı sıra şunları da faaliyete geçirecek projelerin takipçisi olacağımıza söz veriyoruz” diye sözlerine devam eden Baytekin, projelerinden bazılarını açıklamaya devam etti; “ Daha fazla yeşil alan oluşturmak ve rekreasyona önem vermek, işsizliği azaltacak projelerin takip edilmesi, şehrimize büyük bir otogar kazandırılması, şehir merkezine yer altı veya katlı otopark yapılması, şehir trafiğinin rahatlatılması, sağlıklı yaşam merkezi kurulması, esnafımıza özel tanıtım imkanları ve yeni pazarlar oluşturulması, sanayicimize özel ‘busıness class’ hizmetiyle hızlı belediyecilik anlayışının sağlanması, sanayi bölgelerimize prestijli plazalar/iş merkezleri kazandırılması, dış ticarete yönelik eğitim ve koordinasyon desteği sağlanması, kentimize mutlaka bir üniversite kampüsü kazandırılması, belde hizmet binalarının daha aktif hale getirerek hizmetin vatandaşımızın ayağına götürülmesi, gençlik eğitim merkezleri kurulması, dijital belediyecilik anlayışının yaratılması, Torbalıspor Kulübünün güçlendirilmesi, kadın sığınma evlerinin yapılması, öğretmen kültür evi kurulması, tarım birlikleri kurarak köylümüze destek verilmesini sağlamak, sivil toplum örgütlerini desteklenmesi ve daha güçlü hale getirilmesi, askerden gelen çocuklarımızın yeteneklerine göre iş araştırması yapılması, Gaziemir-Torbalı arasına bisiklet yolu yapılması, Metropolis Antik Kenti’mizin dünya çapında tanıtılması, kültür ve sanat caddesi açılması gibi projelerimiz vardır” dedi.

YILDIRIM BAYTEKİN KİMDİR?

1976 yılında başlayan yaşamına ilkokul ve ortaokuldan sonra Torbalı lisesinde aldığı eğitimle devam eden Baytekin, lisede atletizm ve futbol takımlarında görev alarak sporcu kimliğiyle çeşitli başarılara imza atmış, özellikle 1991-1994 yılları arasında Torbalı Spor’un amatör ve profesyonel takımlarında Torbalı’yı başarıyla temsil etmiştir. 1996 yılında Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü kazanan Yıldırım Baytekin, üniversite sürecinde Atatürkçü Düşünce Derneğine, Tarih ve Felsefe Kulüpleri’ne üye olup buralarda aktif rol almıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ve çeşitli sosyal demokrat derneklerle siyasi ve sosyal ilişkilerinin daima sıcak olduğu Baytekin, Tarih bölümünü bitirme tezi konusu olarak Milli Mücadele yıllarında İzmir ve çevresinin kurtuluşunu gerçekleştirmek için bu bölgenin vatansever evlatlarının kurmuş olduğu ‘İzmir Müdafa-i Hukuk-i Osmaniye Cemiyetini’ konu edinmiş ve başarıyla tamamlamıştır. 2002 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptıktan sonra 2005 yılında Özdere Uğur Dershanesi ve 2008 yılında da Torbalı Uğur Dershanesini,2015 yılında ise yine eğitimde ulusal bir marka olan Bahçeşehir Koleji’nin Torbalı Kampüsünü kuran Yıldırım Baytekin, halen bu kurumların kuruculuğu, eğitim ve öğretim koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Yaptığı işler dolayısıyla binlerce öğrenciyi güzide liselere ve üniversitelere yerleştirmiş olmanın ve yüzlerce insana istihdam yaratmış olmanın haklı gururunu yaşayarak, gerek öğrencileriyle ve gerekse aileleriyle kurduğu güven, samimiyet ve başarı parolasını, açtığı yolda pekiştirmektedir. Öncesinde olduğu gibi bundan sonra da Torbalı’nın eğitim çıtasını daha da yükseklere çıkararak, sosyal projelere daha çok yer vererek, yaşadığı kente bir nebze de olsa renk ve değer katabilmek Yıldırım Baytekin’in en büyük amacı ve mutluluğudur. 2002 ve 2004 yılları arasında çeşitli yerel gazetelerde yazılar yazıp röportajlar gerçekleştiren Baytekin, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Torbalı’nın Cumhuriyet tarihindeki ilk milletvekilinin seçildiği dönemde CHP’nin İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini başarıyla yürütmüştür. 2004 yılında CHP Torbalı delegesi seçilen, 2004 ve 2007 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Meclis Üyeliği’ne aday adayı 2014’te ise Belediye Başkanı aday adayı olan Yıldırım Baytekin, evli olup bir kız iki erkek çocuğu babasıdır. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz