SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Çiğ Sütün Tavsiye Fiyatı Belirlendi

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
Çiğ Sütün Tavsiye Fiyatı Belirlendi

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt fiyatlarında önemli bir artışa gidiyor. 1 Ağustos itibarıyla geçerli olacak yeni fiyat politikasıyla birlikte çiğ sütün litre başına tavsiye fiyatı net 11.5 liraya yükseltiliyor. Bu zam oranı ise çiğ süt fiyatlarına yüzde 35.2’lik bir artış olarak yansıyor.

Çiğ Süt Tavsiye Fiyatı 11.5 Lira

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatının 1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak olan yeni fiyat politikasıyla birlikte çiğ sütün litre başına üreticiye net olarak 11.5 lira geçmesini kararlaştırıldı. USK’nın resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, “Yüzde 3.6 yağ ve yüzde 3.2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatı, çiğ süt desteği hariç olmak üzere üreticinin eline litre başına net geçecek şekilde 11.5 lira olarak belirlenmiştir” ifadeleri yer aldı.

Nakliye ve Soğutma Giderleri de İlave Edilecek

Yapılan duyuruda üreticilerin soğutma, nakliye ve diğer cari giderleri karşılaması durumunda bu giderlerin üreticiye ilave olarak ödeneceği belirtilirken ayrıca çiğ sütün yağ ve protein oranlarındaki her bir dizyemde (0.1’lik değişim) 17 kuruş fark uygulanacağı bildirildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz