SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Çiğli’de öğrencilere Çocuk Hakları Sözleşmesi dağıtıldı

Güncelleme: 20:35 - 07.12.2023
Çiğli’de öğrencilere Çocuk Hakları Sözleşmesi dağıtıldı

Birleşmiş Milletler tarafından her yıl kutlanan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları gününde Çiğli Belediyesi Çiğli’de yaşayan çocukları unutmadı. Hem velilere hem de öğrencilere ayrı ayı kitapçıklar şeklinde hazırlanan Çocuk hakları bildirgesi ilk ve orta dereceli okullarda dağıtıldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın eşi Ergül Arslan tarafından dağıtılan bildirgeler okul yönetimleri ve çocuklar tarafından memnuniyetle karşılandı. Dağıtılan sözleşmelerde kabul edilen 54 maddelik sözleşmenin tam metni yer alıyor.

Çocukların hem haklarını bilmesi hem de bu hakların aileler tarafından içselleşirilmesi amacıyla sözleşmeyi basarak dağıttıklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Çocuklarımızın doğuştan sahip olduğu hakları var. Eğitim, sağlık, yaşama, barınma hakları olduğu gibi, fiziksel ve psikolojik açıdan da korunmaları gerekiyor.  Biz de bu noktalara dikkat çekmek amacıyla hem velilerimize hem de çocuklarımızın seviyelerine uygun olarak çocuk hakları sözleşmesi kitapçıkları hazırladık ve okullarımıza dağıtımlarını yaptık” dedi. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz