SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Cimri, seyirciyi kahkahaya boğdu

Güncelleme: 20:33 - 07.12.2023
Cimri, seyirciyi kahkahaya boğdu

Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’ndeki gösterimin biletleri günler öncesinden tükenirken, yoğun ilgi nedeniyle salona ek sandalye konuldu. Oyunu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da izledi.

BAŞARILI OYUNCULUK

17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eserinden Türkçe’ye Sabahattin Eyüboğlu’nun çevirdiği oyunda Tansu Biçer yönetimindeki Semaver Kumpanya oyuncuları Serkan Keskin, Rojhat Özsoy, Gözde Şencan, Hakan Atalay, Onur Yalçınkaya, Sezin Bozacı, Ezgi Ulusoy Tamer, Murat Kılıç, Yavuz Pekman, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra başarılı performanslarıyla seyirciden tam not aldı. Serkan Keskin’in canlandırdığı Harpagon karakteri zaman zaman seyirciyle kurduğu iletişimle oyunu interaktif bir gösteriye dönüştürdü. Yaklaşık 2,5 saat süren oyun izleyiciyi kahkahaya boğdu.

_z__1673_2048x1371.jpg

SADE VE YALIN BİR ANLATIM

Semaver Kumpanya oyuncuları sahnede hikayeyi anlatırken kimseyi yargılamadan tüm haklılıkları gözler önüne seriyor. Oyunda olaylar kişiler üzerinden değil tüm evin işleyişi üzerinden anlatılıyor. Hem oyunun yazıldığı tarihten günümüze hem de günümüzden o tarihe baktırıyor. Yönetmen Tansu Biçer, Moliere’nin 350 yıl önce yaratmış olduğu, adını Yunanca’da açgözlülük, doyumsuzluk anlamına gelen ‘harpage’den almış olan Harpagon’un öyküsünü sahnelerken, karakterlerin sevgileriyle, kinleriyle, tutkularıyla, güçleriyle, çelişkileriyle, zayıflıklarıyla hala güncel olduklarından yola çıkarak, sade ve yalın bir yorum getiriyor.

GELECEK HAFTA EV YAPIMI

Türkiye’nin sevilen tiyatro oyunlarını İzmirlilerle buluşturan Tiyatro Konak projesi gelecek hafta Ev Yapımı oyunuyla sürecek. Gösterimler 20-21-22 Aralık tarihlerinde Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak. Biletlerin Biletix üzerinden satışa çıktığı oyunun yönetmenliğini Hülya Karakaş yaparken, Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu, Hülya Karakaş, Ayşenur Nuhoğlu ve Mert İşcan rol alıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz