SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Çocuk Belediyesi Büyüyor

Güncelleme: 20:37 - 07.12.2023
Çocuk Belediyesi Büyüyor

Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan Seferihisar Çocuk Belediyesi, yüzlerce çocuğun eğitimi ve yeteneklerinin keşfedilerek gelişmesine hizmet etmeye devam ediyor. Seferihisar Belediyesi’nin en çok önemsediği projelerin başında gelen Çocuk Belediyesi, en son Viyana’da gerçekleşen Child in the City (Çocuk ve Şehir) konferansında dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen yerel yönetimlere başarılı ve uygulanabilir bir model olarak sunularak örnek gösterilmişti.

Seferihisar Belediyesi, içerisinde Çocuk Belediyesi binasının da olduğu parkı 1 dönüm daha büyüttü. Parkın yeni alanına konulan Tiyatro Kulübü, Bilim Atölyesi, Seramik-Çini Atölyesi, Trambolin ve Tırmanma Duvarı’nın çocukların eğitiminde hem de eğlenceli vakit geçirmesinde kullanılacak.

Parkın yeni alanı 29 Ekim Pazartesi günü, Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu Pantomim, minik dans topluluğu, lise dans grubu ve ritim grubunun gösterileriyle kullanıma açıldı. Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer şunları söyledi: Bugün 29 Ekim. Bugün aslında sadece bir ulusun doğum günü değil hepimizin doğum günü. Bugün hepimiz tebaa olmaktan çıkıp, özgür birey ve vatandaşlar haline geldiysek Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde geldik. Onları şükran ve rahmetle anıyor, büyük miraslarının sonsuza dek savunucusu olacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum. Seferihisar Çocuk Belediyemizde bir küçük vaha yaratmaya çalışıyoruz. Yavaş yavaş büyüyor ve daha çok şey katılıyor içine. Daha çok etkinlik, daha çok çocuk bir araya geliyor ve geleceğe hazırlanıyor. Seferihisar Belediyesi olarak yaptığımız belki en değerli şeyin Çocuk Belediyesi ve bu çocukları geleceğe hazırlamak olduğunu düşünüyorum. Dilerim ki her biri dünya vatandaşı olurlar, her biri dünya ile iletişim içinde olurlar ve vicdanlarıyla aydınlık Türkiye’nin yaratılmasına katkı verirler.

Çocuklar Sandığa Gidiyor

İki yılda bir Çocuk Belediye Başkanı seçerek belediye yönetiminde söz sahibi olan çocuklar yine bir ilki yaşayacak. Seferihisarlı çocuklar kasım ayının ilk haftasında Çocuk Muhtar seçimleri için sandığa gidecek. İlk kez göreve gelecek çocuk muhtarların seçiminin ardından tekrar sandığa gidecek çocuklar, bir yıl boyunca görev alacak Çocuk Belediye Başkanını seçecek. 

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz