SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Dadaşkent 27 yıl sonra suya kavuştu

Güncelleme: 20:39 - 07.12.2023
Dadaşkent 27 yıl sonra suya kavuştu

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde bundan 27 yıl önce kurulan ve içinde 195 villanın yer aldığı Dadaşkent, yeni yönetimle birlikte sorunlarını bir bir aşmaya başladı. Lüks sitenin önce elektrik sayaçları takıldı ardından da şebeke suyu bağlantısı yapıldı, site sakinlerinin 27 yıllık su hasreti sona erdi. 

İzmir Güzelbahçe’de bundan 27 yıl önce kurulan Dadaşkent’in yüzü şimdiye kadar hiç gülmedi. 195 villanın yer aldığı siteden büyük umutlarla ev alanlar, yıllarca şantiye elktriği kullandı ve kuyudan çekilen su ile hayatını sürdürdü. Ancak iki yıl önce yönetimi devralan BU İnvestment Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Uçan ve yönetim kurulu üyeleri, ilgili kurumlarla aylar süren görüşmelerin ardından sorunları çözdü, site sakinleri de rahat bir nefes aldı. 

1-569.jpg

Dadaşkent’in, yarımadanın en değerli bölgesinde yer aldığını belirten Burhan Uçan, “Çok değerli bir site, adeta doğal bir cennetin koynunda yer alıyor. Çok seçkin de insanlar oturuyor. Ancak site 27 yıldır iki konuda büyük talihsizliler yaşıyordu. 27 yıldır site sakinlerimiz şantiye elektriği kullandılar ve açılan bir kuyudan elde edilen su ile hayatlarını yürüttüler. 

KURUMLARLA ADETA MEKİK DOKUDUK

Bundan 2 yıl önce sitenin sorunlarına çözüm getirmek amacıyla yönetime talip olduk ve site sakinlerimiz de bize yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza yetki verdiler. O gün bugündür yönetimimiz ilgili kurumlarla adeta mekik dokuyor. Önce sitemizi şantiye elektriğinden kurtarmak için Gediz Elektrik’le çalışmalar yürüttük ve geçen yıl bu sorunu çözdük. Site sakinlerimizin elektrik sayaçları takıldı.

Daha sonra İZSU ile yoğun bir mesai harcadık ve bugün Güzelbahçe Belediye Başkanımız Mustafa İnce Beyin de katılımı ile vanayı açıyoruz. Artık kuyu suyu değil, şebeke suyu kullanacağız. Önümüzdeki günlerde, site sakinlerimizin tek tek sayaçları da takılacak böylece 27 yıllık su hasreti sona erecek”diye konuştu. 

BAŞKAN İNCE’DEN ÇOCUK PARKI SÖZÜ

Törene katılan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Dadaşkent’in 27 yıllık su sorununun çözülmesinden kendisinin de çok mutlu olduğunu belirterek, sorunun çözümü noktasında ellerinden geleni yaptıklarını ve bugün bu sevinci onlarla paylaşmaya geldiğini söyledi. İnce, site sakinlerinin çocuk oyun alanı ve park talebine de kayıtsız kalmadı ve bu amaçla ayrılan arsaya park yapacaklarının sözünü verdi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz