SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Depremden Etkilenen Öğretmenlere Tayin Hakkı

Güncelleme: 19:34 - 07.12.2023
Depremden Etkilenen Öğretmenlere Tayin Hakkı

MEB Kahramanmaraş merkezli depremlerin yoğun etkisine maruz kalan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde görev yapan öğretmenlere, başka illerde görev yapma imkânı sunuyor.

Bu kapsamda, söz konusu illerde görev yapan öğretmenler, 5-17 Temmuz tarihleri arasında belirlenen 22 ildeki eğitim kurumları için yer değişikliği başvurusunda bulunabilecekler.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslâhiye ve Nurdağı ilçelerinde görev yapan öğretmenlere yönelik “22 ilde iller arası isteğe bağlı yer değiştirme” duyurusu yapıldı.

BAŞVURULAR 5-7 TEMMUZ’DA ALINACAK

Millî Eğitim Bakanlığı’nın duyurusuna göre, 6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ağır etkisi altında kalan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep’in İslâhiye ve Nurdağı ilçelerindeki öğretmenler, iller arası isteğe bağlı yer değişikliği için 5-7 Temmuz tarihleri arasında başvuruda bulunabilecekler. Yer değişikliği atamaları ise 10 Temmuz’da gerçekleştirilecektir.

Öğretmenler, yer değişikliği işlemi kapsamında İstanbul, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Van illerinde bulunan eğitim kurumlarını tercih edebilecekler. Bu 22 ildeki eğitim kurumları öğretmenlerin yer değişikliği tercihleri için seçenekler arasında yer alacaktır.

Sözleşmeli öğretmenler, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname veya 7433 sayılı kanun uyarınca öğretmen kadrosuna atananlar, ilgili mevzuatta belirtilen 4 yıllık çalışma süresi şartından muaf tutulacaklar. Bu durumda, söz konusu illerde görev yapan öğretmenler, herhangi bir süre görev yapma şartı olmaksızın yer değişikliği başvurusunda bulunabilecekler.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz