SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Dilaver Kişili: Cinsiyetçi yaklaşım her şartta mübah!

Güncelleme: 19:45 - 07.12.2023
Dilaver Kişili: Cinsiyetçi yaklaşım her şartta mübah!

AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili ve AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, daha öncede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bilboardlara kullandığı afişlerinde “Anlarsın ya!”, “Sana ne” gibi ifadeleri kullanan Karşıyaka Belediyesi’nin 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü kapsamında kullandığı afişlerde “eril dil” kullandığını iddia ederek, tepki gösterdi. AK Parti İzmir Tanıtım ve Medya Başkanı Dilaver Kişili, kişisel sosyal medya hesabından Karşıyaka Belediyesi’nin afişlerini paylaşarak mesajında şu ifadeleri kullandı:

 “Zihniyet, değişmiyor işte! Dün; Karşıyaka’da ‘Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Sanane’, ‘Anlarsın ya!’ sözlerini yükleyerek kadınlarımızı aşağılayan; özgürlüklere mini etek düzeyinde şaşı bakan CHP zihniyeti; bugün de Kadına Şiddetle Mücadele Günü için eril bir dil kullanmış! Sonuç şu; ‘CHP kafasında reklâmın sınırı yok! Cinsiyetçi yaklaşım her şartta mübah! Toplumsal denge, değer, ahlâk hak getire! Kaş yapayım derken göz çıkarmakta mahirler!’ Toplumsal dayanışmanın cinsiyet üstü olduğunu asla anlayamayacaklar! Şiddetle mücadele de buna dâhil!”

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli ise, “Hüseyin Mutlu Akpınar’dan Cemil Tugay’a değişmeyen bir gelenek, kadınlar üstünden ucuz popülist ifadelerle hoş görünme çabası! YEMEZLER.” diyerek tepki gösterdi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz