SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Doğum Yapan Tüm Annelere 4.000 TL Yatıyor! Başvuran Alıyor

Güncelleme: 19:39 - 07.12.2023
Doğum Yapan Tüm Annelere 4.000 TL Yatıyor! Başvuran Alıyor

Devletin verdiği desteklerden birisi olarak doğum yapan annelere ödeme gerçekleştiriliyor. Destek programı çerçevesinde yer alan projeden tüm canlı doğum yapan anneler faydalanabiliyor. Başvuruyu gerçekleştirmek için ise 18 yaşını doldurmuş olmak şartı bulunuyor. Devlet anneler için ve birçok vatandaş için belediyeler, valilikler ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yardımlar yapıyor.

Çocuğu olan ailelerden, yeni doğum yapan annelere kadar sunulan destek ödemelerinde ayrıca gıda, barınma, nakdi sosyal desteklerde bulunuyor. Annelere yapılan destekte ise özellikle temel amaç çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak. Devletten yatacak olan 4 bin 424 TL tutarındaki maaş ödemeleri ile kadınların doğum sonrasında çocuklarına yeterli şekilde ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Peki, doğum yapan annelere devlet desteği şartları neler? Doğum yapan annelere devlet desteği için başvuru nasıl yapılacak? İşte doğum yapan annelere devlet desteği hakkında ayrıntılar haberimizde.

yeni-dogum-yapan-annelere-devlet-destegi.jpg

DOĞUM YAPAN ANNELERE DEVLET DESTEĞİ

Doğum yapan anneler için devlet birçok nakdi yardım sağlıyor. Bunlardan birisi de yapılacak olan 4 bin 424 TL ödemeler olacak. Canlı şekilde doğumunu gerçekleştiren anneler için sağlanacak olan ödemelerle ilgili detaylar net şekilde henüz açıklanmadı. Ayrıca ödemelerin gelen asgari ücret zammı ile Temmuz sonrası için düzenlenmesi söz konusu. Resmi açıklama ile birlikte annelere bağlanacak olan ödemenin detayları netleşecek.

Başvuru adresi olarak henüz net bilgilendirme yapılmazken annelerin çocuklarına daha iyi koşullarda bakması adına ödemelerin gerçekleştirilmesinin hedeflendiği belirtildi. Buna göre Meclis gündeminin yoğunluğunun ardından yeni doğum yapan anneler için sağlanacak olan sosyal yardım ödemelerinde artışlar sağlanarak yeni sosyal destekler oluşturulacağı biliniyor.

ocuklu-ailelere-devlet-destegi.jpg

ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET DESTEĞİ: ÇOCUK DESTEK BİLEŞENİ

Öte yandan çocuk destek bileşeni olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden sağlanan ödemelerde ailelere çocuk sayısına göre ödeme gerçekleştirilmektedir. Buna göre 1 veya 2 çocuk sahibi olanlar 350 TL, 3 çocuğu olan aileler 450 TL, 4 çocuğu olan aileler 550 TL ve 5 ya da üzerinde çocuğu olanlara 650 L ödeme yapılmaktadır.

Çocuklu ailelere sağlanan birçok destekten birisi olan çocuk destek bileşeni için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ya da e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak Aile Destek Programı çerçevesinde ödemeler 12 ay sürele hesaplara yatmaktadır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz