SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Ebeveynler dikkat! Her 3 internet kullanıcısından biri çocuk!

Güncelleme: 19:44 - 07.12.2023
Ebeveynler dikkat! Her 3 internet kullanıcısından biri çocuk!

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, çocukları dijital dünyadaki tehlikelerden koruyacak bazı önlemleri paylaştı.

Öncelikle internet kullanım süresinin belirlenmesinin önemine dikkat çeken Generali Sigorta, çocukların dijital dünya konusundaki istek ve ihtiyaçlarının ebeveynleri tarafından dikkate alınması gerektiğini belirtti. Yasaklamak veya katı bir tutum sergilemek yerine, günlük kullanım süresinin belirlenmesi öneren Generali Sigorta, bu kullanım süresinin aşılması durumunda sabırlı olunması gerektiğini ve çocuğun belirlenen günlük kullanım süresine riayet etmesine yönelik bir iletişim dili kullanılması gerektiğini vurguladı.

Çocuğun internette geçirdiği zamanda yalnız bırakılmaması, ebeveynin gözetiminde olması gerektiğine vurgu yapan Generali Sigorta, “Ayrıca çocuğun davranışları da yakından gözlemlenmelidir. Ruh halinde değişiklik, isteksizlik ve derslerine özen göstermeme gibi beklenmedik değişimler söz konusu ise, dijital dünyadaki adımları yakından izlenmelidir” ifadelerini kullandı. Anne babaların çocuklarını gerçek hayattaki tehlikelerden korumak için sürekli çaba harcadığını ifade eden Generali Sigorta, aynı şekilde interneti de bilinçli, güvenli ve etkin kullanmayı öğreterek, çocukları sanal dünyanın olası risklerden korumanın mümkün olduğunu kaydetti. Generali Sigorta, ebeveynlerin olası dijital tehlikelerin önüne geçmek için çocukların gezmiş olduğu internet sitelerini mutlaka gözden geçirmesi gerektiğini kaydetti ve yaşlarına uygun olmayan ve çocuğun psikolojisi üzerinde olumsuz etki yaratabilecek sitelerin, web sitesi engelleme programları yardımıyla engellenmesi gerektiğini söyledi.

Sürekli ekran, tablet ve bilgisayarla zaman geçirmenin duygusal ve psikolojik açıdan bazı olumsuz etkilerinin söz konusu olduğuna dikkat çeken Generali Sigorta, “Bu olumsuz durumların önüne geçememek, çocukların daha gergin olmasına ve agresif tepkiler vermesine yol açmaktadır. Anne babalar; çocuklarıyla gerçek hayatta kaliteli zaman geçirmeli, sürekli iletişim halinde olmalı, evde mümkünse ailecek oynanabilecek oyunlar seçmeli, ev dışında gezintiye çıkmalı veya birlikte çeşitli etkinliklere katılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz