SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

EFES’iN “EFE”Si

Güncelleme: 13:36 - 12.12.2023
EFES’iN “EFE”Si

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Selçuk Belediye Başkan Aday Adaylığına başvurusunu yapan isimlerden biri de Selçuk siyasetinin tanınan isimlerinden Avukat Filiz Ceritoğlu Sengel oldu. Sengel yaptığı açıklamada Selçuk’ta yeniden CHP bayrağını dalgalandırmak için birlik ve beraberlik içinde çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.

Aynı zamanda Selçuk ve İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi olan Sengel, isme bakmaksızın bugüne kadar görevlerini sadece ‘altı ok’tan taraf olarak gerçekleştirdiğini, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla çalışacağını dile getirdi. Filiz Ceritoğlu Sengel, “2019 Mart seçimlerinde CHP’nin Selçuk’ta ve tüm ülkede başarılı olacağına inanç ve kararlığımızla, birlik ve beraberlik vaktimizin geldiğini ifade ederek ‘Ben yok, biz var’” dedi.

foto-6.jpg

Filiz Ceritoğlu Sengel yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

2009 yılında Selçuk Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak başladığım aktif siyaset hayatıma, 2014 yılında Selçuk ve İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak devam etmiş bulunmaktayım. Bu süre içinde partimizin kurumsal kültürüne her zaman saygılı davranarak; örgütümüzde kim görev alırsa alsın, isme bakmaksızın görevlerimi yerine getirmeye çalıştım. Tek bir tarafım oldu, o da ALTI OK…  

Bugün artık yeni şeyler söylemek ve yapmak gerektiğine olan inanç ile Selçuk Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olduğumu bilgilerinize sunmak isterim. Önümüzdeki süreç hem ülkemiz hem de ilçemiz için önemli ve bizlere büyük sorumluluklar yükleyen bir süreçtir.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ülkede yürüttüğü politikaların her alanda olumsuz sonuçları görülmekte ve yaşanmaktadır. İlçemizde de 2014 yılında Selçuk Belediye Başkanlığını kazanan AKP’nin, “Hükümet ve Belediye el ele, daha güzel günlere“ söylemi tutmamış ve ilçemizi yönetemez duruma gelmişlerdir.

Şimdi bizlere düşen; hem yerelde hem genelde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin politikalarına karşı birlik ve beraberlik içinde mücadele etmek ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni Selçuk’ta iktidara taşımaktır.

Aday adaylık ve adayın belirlenmesi sürecinde parti meclisimizin alacağı her türlü karara saygılı olduğumu ve partimizden aday olacak yol arkadaşımızın arkasında, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne karşı mücadelemi sürdüreceğimi belirtmek isterim.

2019 Mart Seçimlerinde; Cumhuriyet Halk Partisi’nin başta ilçemizde olmak üzere, tüm ülkemizde başarılı olacağına olan inanç ve kararlılığımız ile ilkeli siyaset anlayışımızın yüceleştiği; birlik ve beraberlik vaktimizin geldiğini ifade ederek “BEN YOK, BİZ VAR” diyerek, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

foto-2.jpg

Filiz CERİTOĞLU SENGEL kimdir ?

CHP’ye emek ve gönül vermiş bir ailenin ferdi

Filiz Ceritoğlu Sengel, Selçuk’ta Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek ve gönül vermiş bir ailenin ferdi. Vasıf Sengel, Rahmetli Vedat ve Vehip Sengel gibi partinin bir çok kademesinde görev almış ikinci kuşak temsilcisi olarak ortaya çıkıyor.Vehip Sengel’in oğlu Vasıf Gökhan Sengel’in eşi ve bir çocuk annesi.

foto-7.jpg

Eğitim ve kariyer özgeçmişi;

İlk, Orta ve Lise eğitimini Selçuk lisesinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. İstanbul’da stajını tamamladıktan sonra sırası Öngören Hukuk Bürosunda Avukat olarak çalıştı ve Prof. Dr. Gürsel Öngören ile beraber yazdığı “Türk Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari Eserler” kitabını 2005 yılında yayınladı.

foto-3-004.jpg

Bu süreçte Marka ve Patent vekilliği sınavında başarılı olarak “Marka ve Patent vekili” olmaya hak kazanan Filiz Ceritoğlu Sengel, 2005 yılında Yüksek lisans tezini vererek özel hukuk yüksek lisans programından mezun oldu. “Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve İntihal” isimli 2. Kitabı ise; 2009 yılında yayınladı.

2007 yılında Selçuk’ta açtığı hukuk bürosunda halen serbest olarak çalışmaktadır.

Siyasi özgeçmişi ;

2008 yılında CHP’ye üye olarak başladığı siyasi yaşantısına Mart 2009 yerel seçimlerinde Selçuk Belediyesi CHP Meclis Üyesi olarak seçildi.

2009-2014 yılları arasında kesintisiz olarak Selçuk Belediye Meclisi Divan Katipliği, Hukuk Komisyonu, AB Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Spor Komisyon üyeliklerinde bulundu.

Yine 2010-2012 yılları arasında Selçuk Belediyesi Encümen üyeliği görevini üstlendi.

Mart 2014 yerel seçimlerinde seçildiği Selçuk ve İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyeliği görevini halen devam ettirmektedir.

Selçuk Belediyesi CHP Meclis Grubunun, Grup Başkan Vekilliği ve Grup Sözcülüğü görevini yapmaya devam etmekle birlikte, Selçuk Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, İmar Komisyonu üyeliği, Eğitim, Kültür ve Spor Komisyonu üyeliği, Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini de devam ettirmektedir.

Mart 2014 itibariyle İzmir Büyükşehir Meclis üyeliği görevini ifa ederken; Büyükşehir Meclis Divan Katipliği, Hukuk Komisyonu üyeliği ve Denetim Komisyonu üyelikleri de halen devam etmektedir.

Mart 2009 seçimlerinden itibaren her seçim döneminde Selçuk İlçe Teşkilatı ve İzmir İl Teşkilatı Hukuk Komisyonunda yer alarak; seçim güvenliği konusunda hizmet vermiştir, ayrıca “Oy ve Ötesi Platformu”na da seçim güvenliği noktasında destek çalışmalarını bir fiil yürütmüştür.

Sivil toplum örgütleri ile ilgili çalışmaları ;

2009 yılında Selçuk Belediye Meclis üyesiyken; İZKA Projesiyle Selçuk Belediyesi desteği ile hayata geçen Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezinin (SEGEM) ücretsiz hukuki danışmanlığını yaparak ve sertifika programlarına destek verip; kadınlara meslek edindirme kursları düzenlenmiştir.

Daha sonra Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneğini (SEGEM-DER) 2010 yılında kurucu üyesi ve başkanı olarak başladığı aktif STK yaşantısını halen daha Başkanı olarak devam ettirmektedir.

Segem-der olarak kadınlar, çocuklar, gençler, engelliler ve ekonomik güçlük içinde bulunan kesime hitap edecek nitelikte projeler gerçekleştirmiştir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz