SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

“Ege Tıp Dergisi” 59 yıldır bilime katkı sunuyor

Güncelleme: 19:57 - 07.12.2023
“Ege Tıp Dergisi” 59 yıldır bilime katkı sunuyor

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Bilimsel- akademik dergiler bilim dünyasında bilginin dolaşımını sağlayan iletişim kanallarının başında gelmektedir.  Bir yükseköğretim kurumunda üretilen bilimsel bilgiyi hem akademik dünyaya hem de literatüre bu dergiler taşırlar.  Pek çok akademik birime sahip olan üniversitemiz, farklı disiplinleri tarafından yayınlanan dergiler ile bilim dünyasına önemli katkılar sunuyor. Yetkin araştırmacılarımız tarafından hazırlanan nitelikli çalışmalar, bu dergilerimiz aracılığı ile akademik camia ile buluşuyor. 66 yıldan bu yana ülkemizde ve dünyada pek çok ilki bilim dünyasına kazandıran Tıp Fakültemiz bu misyonunu sürdürüyor. Aynı zamanda fakültemiz, Türkiye’de en çok araştırma yapılan akademik birimlerden bir tanesi. Tıp Fakültesi araştırmacılarımız, çalışmalarını ‘Ege Tıp Dergisi’ ile 59 yıldır bilimin hizmetine sunuyor. Geçmişten bu güne emeği geçen tüm araştırmacılarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin  (EÜTF) resmi yayın organı olan ve 1962 yılında yayım hayatına “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mecmuası” adıyla başlayan Ege Tıp Dergisi, 59 yıldır tıp alanıyla ilgili Türkçe ve İngilizce olarak güncel, nitelikli ve özgün çalışmaları yayımlıyor. Yayın kurulunu Egeli akademisyenlerin oluşturduğu ve ilk cildi mart ayında olmak üzere her ayda bir yayımlanan toplam dört ciltten bir sayı oluşturuluyor. Hem dijital hem de basılı olarak yayımlanan dergide, bugüne kadar yüzlerce araştırma makalesi, olgu sunumu, teknik not, klinik görüntü ve davetli derleme yazıları yer alıyor.

Bilime önemli katkı sunuyor

Türkiye’den ve dünyadan bilim insanlarının araştırmalarını konu alan yayınlara yer verilen derginin editörlüğünü yapan EÜTF Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Bilge, “Ulusal ve uluslararası dizinler tarafından da taranan dergimizde yayımlanan yüzlerce bilimsel yayın, tıp bilim dünyasına önemli bir hizmet sunuyor. Gerek öğrenciler gerekse akademisyen adaylarına önemli bir kaynak sağlayan dergimiz, tıp alanındaki güncel gelişmeleri takip etmek isteyen akademisyenlere de önemli katkılar sunuyor. Dergimiz TÜBİTAK-ULAKBİM, TR-Dizin ve Türkiye Atıf dizini yanı sıra, Index Copernicus, EBSCO ve Google Scholar gibi uluslararası veri tabanları tarafından taranıyor. DergiPark üyesi olan ve ücretsiz yayınlanan dergimize hem internet adresinden hem de taranan dizinlerden kolaylıkla ulaşılabiliyor” dedi.

 

  

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz