SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Elektrik Tarifeleri Güncellendi: Konutlarda 1 Temmuz’dan İtibaren Yeni Fiyatlar Belirlendi

Güncelleme: 19:38 - 07.12.2023
Elektrik Tarifeleri Güncellendi: Konutlarda 1 Temmuz’dan İtibaren Yeni Fiyatlar Belirlendi

Ticarethane abonelerinin tarifesinde ise elektriğin kilovatsaat fiyatı 233,2299 kuruş olarak açıklandı. Yüksek kademedeki ticarethane aboneleri ise kilovatsaat başına 309,5794 kuruş ödeyecekler.

Sanayi aboneleri için ise alçak gerilim abonelerinin elektrik tarifesinde kilovatsaat başına fiyat 308,5924 kuruş olarak belirlendi. Yeşil tarifede yer alan sanayi aboneleri ise kilovatsaat başına 258,4316 kuruş ödeyecekler.

Deprem Bölgelerinde Avans Ödemeleri Ertelendi

EPDK ayrıca Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerinin devam etmesi nedeniyle, olağanüstü hal kararı alınan veya afet bölgesi ilan edilen şehirlerde faaliyet gösteren dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler, görevli tedarik şirketleri ve Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) doğrudan veya dolaylı olarak ortağı olduğu tedarik şirketlerinin avans ödemelerini ertelemeye karar verdi. Bu süre boyunca, avans ödemelerinin ertelendiği sürece piyasa işletmecisi veya katılımcısına temerrüt faizi uygulanmayacak.

EPDK’nin aldığı karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Olağanüstü hal kararı alınan veya afet bölgesi ilan edilen şehirlerde faaliyet gösteren dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler, görevli tedarik şirketleri ve OSB’lerin doğrudan veya dolaylı olarak ortağı olduğu tedarik şirketleri, Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği kapsamında belirtilen avans ödeme bildirimlerinde yer alan bedelleri, ilgili fatura dönemine ilişkin fatura son ödeme tarihine kadar erteleyebilecekler.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz