SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Emek ve Özgürlük İttifakı: “Aday çıkarmıyoruz”

Güncelleme: 19:43 - 07.12.2023
Emek ve Özgürlük İttifakı: “Aday çıkarmıyoruz”

HDP, TİP ve EMEP’in de aralarında olduğu 6 siyasi partinin biraraya gelerek oluşturduğu Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararı aldı. Seçim öncesi son toplantısını yapan ittifak üyeleri, yaptıkları ortak açıklamada, tek adam sistemine karşı tarihsel sorumluluklarını yerine getirmek için aday çıkarmama kararı aldıklarını söylediler.

 

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanları Pervin Buldan, Mithat Sancar, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Emekçi Hareket Partisi Genel Başkanı Hakan Öztürk, Sosyalist Meclisler Federasyonu Sözcüsü Barış Kayaoğlu ve Toplumsal Özgürlük Partisi Dönem Sözcüsü Juliana Gözen Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirdikleri ittifak toplantısı sonrası, basın açıklaması yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası ülkede şartların ve koşulların değişmesi nedeniyle cumhurbaşkanı adayı çıkarma konusunu yeniden değerlendirdiklerini belirtti. Buldan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adam sistemine karşı tarihsel sorumluğumuzu yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağımızı tüm kamuoyuna deklare ediyoruz.” dedi.

Mithat Sancar da “Depremin yarattığı yıkım doğal bir sonuç değil, siyasi bir sorumluluk olarak görülmesi gerekiyor. Demokratik bir geleceği inşa etmek, özgür bir geleceği kurmak ve büyük barışı tesis etmek ancak birlik ve mücadeleyle yürütülür. Bizim cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararımızın temelinde yatan bu gerekçelerdir, bu hedeftir.” diye konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz