SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Emekli Maaşı Zammından EYT’liler de Faydalanacak

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
Emekli Maaşı Zammından EYT’liler de Faydalanacak

“6 Şubat 2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremlerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların Telafisi İçin Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi İhdası ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” adlı düzenleme, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi ve yürürlüğe girmesi için ilgili süreç başlatıldı. Düzenlemeyle birlikte, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin aylıkları temmuz ayından itibaren yüzde 25 oranında artırılacak.

Dikkat çeken bir nokta ise Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu oldu. Düzenlemede EYT’liler için özel bir düzenleme olmamasına rağmen verilen önerge veya düzenlemenin dışında tutulmaması nedeniyle EYT düzenlemesiyle emekli olanlar da yüzde 25 zamdan faydalanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuyla ilgili bir değerlendirme yaparak, “Emekli maaşlarında refah payı ile zam oranını yüzde 25’e çıkarıyoruz. Enflasyonun üzerinde artışlarla emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutuyoruz” dedi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz