SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

2023 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YKS Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
2023 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YKS Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Haziran ayında üç aşamada (TYT-AYT-YDT) gerçekleştirilen YKS’nin sonuçları, ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından bugün açıklanacak mı? Öğrenciler, üniversite hayallerini gerçekleştirebilmek için sabırsızlıkla ÖSYM’den gelecek açıklamayı bekliyorlar.

ÖSYM’nin sınav takvimine göre, 2023 YKS sonuçları 20 Temmuz 2023 tarihinde ilan edilecek. Bu tarihin yaklaşmasıyla birlikte, adayların sınav sonuçlarına dair beklentisi de artıyor. Milyonlarca öğrenci, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

YKS’ye katılan öğrenciler için sınav sonuçları, üniversite tercihleri için kritik bir bilgi sağlayacak. Ancak, tercih tarihleri henüz belirlenmedi. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih tarihi ve tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlanacak. Öğrenciler, bu bilgilendirmeleri takip ederek tercih sürecine yönelik hazırlıklarını yapabilecekler.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz