SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Erol Ayyıldız Emniyet Genel Müdürü olarak Atandı

Güncelleme: 19:37 - 07.12.2023
Erol Ayyıldız Emniyet Genel Müdürü olarak Atandı

Cumhurbaşkanı kararıyla bugün Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız atandı. Bu atamanın ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise İçişleri Bakanı olarak görevlendirildi. Güvenlik birimlerindeki bu önemli değişiklik, ülkenin güvenlik politikalarına yeni bir ivme kazandırmayı hedefliyor.

Erol Ayyıldız, 1966 yılında Giresun’un Piraziz ilçesinde dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olan Ayyıldız, 1989 yılında Ordu Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Evli ve üç çocuk babası olan Ayyıldız’ın kariyeri boyunca çeşitli görevlerde bulunduğu biliniyor.

emniyet-genel-muduru-oldu-min.jpgKariyerine Ordu-Ulubey Kaymakamı olarak başlayan Ayyıldız, ardından Kahramanmaraş-Ekinözü, Nevşehir-Kozaklı ve Rize-Çayeli Kaymakamlıkları gibi önemli görevlerde bulundu. 2006 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak görev yapan Ayyıldız, daha sonra Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı ve Zonguldak Valisi olarak atanmıştır. Aydın Valiliği’nin ardından İzmir Valisi olarak görev yapan Ayyıldız, 2020 yılında ise Eskişehir Valiliği görevine getirildi.

Bugün itibarıyla Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Emniyet Genel Müdürü olarak göreve başladı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz