SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

HOROZ Hisse Kaç Lot Düşer, Başvuru Ne Zaman?

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ halka arzı SPK tarafından onaylandı. HOROZ hisse kaç lot düşer, başvuru ne zaman? İşte detaylar…

Yayınlanma:
HOROZ Hisse Kaç Lot Düşer, Başvuru Ne Zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 24 Mayıs 2024 Cuma akşamı yayımlanan haftalık bültende 3 şirketin halka arzına onay çıktı. Bu şirketlerden biri olan Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ’nin halka arzına dair detaylar da belli oldu. HOROZ hisse kaç lot düşer, başvuru ne zaman? Firmanın onaylı izahnamesine Arz Takvimi takipçileri ile birlikte göz atalım.

 HOROZ Hisse Kaç Lot Düşer, Başvuru Ne Zaman?

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ halka arzı için şirket 29-30-31 Mayıs Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri talep toplanacak. 18 milyon lot bedelli sermaye artışı ve 6,6 milyon lot da ortak satışı olmak üzere toplam 24,6 milyon lotun satışı gerçekleştirilecek. HOROZ hisse için lot başına fiyat önce 82,87 TL olarak tespit edildi. Bu fiyat üzerinden yüzde 33,63 oranında halka arz iskontosu uygulandı. Böylece, nihai halka arz fiyatı 55 TL olarak belirlendi.

İLGİLİ HABER HOROZ Hisse Tavan Açamadı, Devre Kesti, Taban Gördü!
Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ halka arzı SPK tarafından onaylandı. HOROZ hisse kaç lot düşer, başvuru ne zaman? İşte detaylar…

1 milyar 353 milyon TL halka arz büyüklüğü ile borsada Haziran ayında işlem görmeye başlayacak olan Horoz Lojistik’in konsorsiyum liderliğini QNB Finans Yatırım yapacak. Arz sonrasında şirketin halka açıklık oranı yüzde 27,19 olarak gerçekleşecek. Satılacak toplam 24,6 milyon lotun yüzde 75’i yurt içi bireysel yatırımcıya ve yüzde 25’i de yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrılmış durumda.

Bireysel yatırımcıya eşit ve kurumsal yatırımcıya da oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek halka arzda bireysel yatırımcı başına düşebilecek lot sayısı katılımcı başına şu şekilde olabilir:

İLGİLİ HABER HOROZ İşlem Tarihi Belli Oldu: HOROZ Hisse Neden Gelmedi?
Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ halka arzı SPK tarafından onaylandı. HOROZ hisse kaç lot düşer, başvuru ne zaman? İşte detaylar…
  • 1 milyon yatırımcı halka arza katılırsa 18 lot (990 TL’lik)
  • 2 milyon yatırımcı halka arza katılırsa 9 lot (495 TL’lik)
  • 3 milyon yatırımcı halka arza katılırsa 6 lot (330 TL’lik)

Son halka arz edilen ONRYT ve OZYSR hisselerdeki dağıtım dikkate alındığında, tedbirli olmak adına HOROZ hisse arzına 25-30 lota kadar başvuruda bulunulabilir.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

HOROZ Katılım Endeksine Uygun mu, Fiyat İstikrarı Var mı, FK ve PD/DD Oranı Nasıl?

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ halka arzı “katılım endeksine uygun değil” şeklinde değerlendirilmiştir. Payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasının akabinde HOROZ hisse için 30 gün boyunca fiyat istikrarı uygulanması planlanmaktadır. HOROZ payları için halka arz öncesinde FK oranı 19,81 ve PD/DD oranı da 2,56 olarak hesaplanmıştır.

HOROZ Hisse Kaç Lot Verir, Başvuru Ne Zaman?

HOROZ Hisse Kaç Lot Verir, Başvuru Ne Zaman?

Horoz Lojistik kimin, ne iş yapar, ortaklık yapısı nasıl; buradan göz atabilirsiniz.

Horoz Lojistik Halka Arz Gelirini Nerede Kullanacak?

Horoz Lojistik halka arzında firmanın elde edeceği net 929,5 milyon TL’lik gelirin kullanım alanları şu şekilde belirtilmiştir:

  • Yüzde 20 – 25 e- ticaret faaliyetlerinin geliştirilmesi
  • Yüzde 10 – 15’i elektrikli araç finansmanı
  • Yüzde 10 – 15’i güneş enerjisi santrali kurulumu finansmanı
  • Yüzde 5 – 10’u lojistik ve depolama alalarının geliştirilmesi
  • Yüzde 40 – 45’lik kısım ise işletme sermayesi

HOROZ Hisse KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz