SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Hukuk ile Müziği Birleştiren Avukat

Güncelleme: 20:01 - 07.12.2023
Hukuk ile Müziği Birleştiren Avukat

Hukukçu kimliğine, müzisyenliği de eklemeyi başarabilen ender hukukçulardan olan İzmir Barosu Avukatlarından Alper Taner, hukuk ile müziğin bileşkesinin vicdan olduğunu belirtiyor. Müzikten uzak duramadığı gibi hukukun içinden de çıkamadığını belirten Avukat Taner, “Soğuk havada üşüyen bir yavru kedi gördüğünde “vah yazık” demenin ötesinde, üzerinde bir vicdan. Zira aynı kediye pek çok insan “vah yazık” diyebilir.

Vicdansız bir insan eğer –has bel kader-  hukukçu olmuş ise, sadece para kazanmayı, emekli olmayı vs. hedefler. Sabah 9′ da başlaması gereken duruşmaları olduğu halde adliyeye 10′ da, 11’de gelen hâkim, ya da, hakkında pek çok mesleki soruşturma olan avukat veya yoğun olarak işçilik alacakları davaları ile uğraştığı halde, personelini 1 Mayıs İşçi bayramında çalıştıran avukat buna örnektir.” Dedi.

Vicdansız bir insan olmaz ama eğer müzisyen ise sadece nota çalar, eseri yaşayarak icra edemez, işini bitirip,  parasını almaya bakar diyen Avukat Alper Taner, “ Konservatuarda aynı enstrümanın eğitimini almış yüzlerce mezundan sadece 1-2 tanesinin nâm yapmış olması buna örnektir. Çünkü pek azı, gerçek vicdan sahibidir ve icra ettikleri eseri iliklerine kadar yaşarlar ve yaşatırlar! Hukuk ve müziğin kesiştiği nokta, vicdan noktasıdır. Vicdanın yokluğu, iki branşta da, olsa olsa sadece  “günü kurtarır” İkisinde de “doğru uygulama, doğru icra”  çok önemlidir. İkisinde de yanlış icra, muhatabında eziyete yol açar. Müzikte kulak tırmalanır, hukukta ise telafisiz zararlar gündeme gelir.” Dedi.

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz