SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

İEKKK’da “duygusal” buluşma

Güncelleme: 20:31 - 07.12.2023
İEKKK’da “duygusal” buluşma

2009 yılından bu yana görev yapan İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun talebi üzerine, yerel seçimlere kadar çalışmalarına ara verdi. Duygusal anların yaşandığı yılın son toplantısında söz alan Kurul üyeleri, Başkan Kocaoğlu’na “Bir dönem daha” çağrısı yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 2009 yılında kurulan, kent ekonomisinde belirleyici role sahip kurum ve kuruluşların temsilcilerinin üye olarak yer aldığı İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK), 83. toplantısını Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirdi. 2018 yılının son toplantısında konuşan İEKK Dönem Başkanı Selami Özpoyraz, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek, “Kentte yürüyen birçok proje var. 24 saat mesai anlayışıyla hizmet eden Başkanımızın koyduğu bu çıtayı aşmak kolay olmayacak” dedi.

Yeni yılın barış ve huzur getirmesini dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise kentin kalkınması için yürüttükleri projelerin kısa bir özetini yaptı. Başkan Kocaoğlu, “Türkiye belediyeciliğine farklı bir boyut getirdik. Hemşehrilerimizin lokmasını büyütmek için ürettiğimiz projeleri hayata geçirerek İzmir Modeli’ni ortaya çıkardık. Bunu birlikte başardık. İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu üyeleri olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Destek oldunuz,  omuz verdiniz.  Kentin kalkınması için,  kentin projelerinin değerlendirilmesi,  doğru kararın verilmesi,  uygulanması aşamasında güç verdiniz, önümüzü açtınız” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu’nun önerisi üzerine “yerel seçimlere kadar” çalışmalarına ara veren İEKKK üyeleri,  toplantıda tek tek söz alarak “yeniden aday olmama kararını” kamuoyuyla paylaşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı için övgü dolu sözler söylerken, kentte yapılan önemli projeleri de “kendi pencerelerinden” anlattı.

TARKEM A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Yüce:

“Sayın Başkan mütevazı olduğu için bahsetmiyor ama kent değerlerinin korunması ve Keremaltı projesi için şükranlarımızı arz ediyoruz. Siz olmasaydınız TARKEM  olmazdı”.

Tariş Zeytinyağı Birliği  eski Başkanı Cahit Çetin:

“Sizin başarınızın tarihsel sürecine tanıklık ettiğim için çok mutluyum. İzmir’in kalkınmasında küçük bir katkımız olmasını hissettirmeniz çok gurur verici.  Hayatımın en güzel dönemlerini sizinle yaşadım. Kampanya başlatalım;  Aziz Başkan kalsın. ”

İzmir Turist Rehberleri Odası Başkanı Nihat Nebil Altınel:

“Mensubu olduğum odaya büyük destek veren Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçelerin tanıtılmasında çok önemli çalışmalar yürütüldü.”

İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü Aytül Büyüksaraç:

“Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Türkiye’nin gözbebeği sanat kurumu haline geldi. Opera binası da yapılıyor.  Bizim için bir rüyayı gerçekleştirdiniz.  Bize umut verdiniz. Herkesin umudu olduğunuz için, İzmir için yaptıklarınız ve özellikle kenti kültür sanat alanında bütün illerden çok ileri hale getirdiğiniz için teşekkür ederim.”

EGİKAD Yönetim Kurulu eski Başkanı Betül Elmasoğlu:

 “İEKK kurulunda bir aile olduk.  Bütün başkanlarımızı toplayarak kent için elimizi taşın altına koyma imkanı sundunuz için teşekkür ediyorum.  Bir kadın olarak, tüm kadınlar adına bana bu kurulda başkanların da başkanı olma imkanı tanıdığınız için teşekkür ediyorum”.

Dokuz Eylül Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün:

“İzmir’e verdiğiniz hizmetlerden ötürü ve beyefendi bir başkan olduğunuz için size teşekkür ediyorum.  Sizi birileri ikna eder de yeniden Başkan olursunuz diye her gün dua ediyorum.”

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı:

“Türkiye’de hiçbir metropol ve ilçe belediyesine yapılmayan haksızlık, saldırı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapıldı. Sebebi de Aziz Başkan’ın taşeronu kaldırmasıydı. Emeğe değer verdiği için, o kötü günlerde bile uykusuz gece-gündüz çalıştığı için kendisine teşekkür ediyorum.”

Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Kurul Başkanı Nedim Örün:

“Gelinlik sektörüne Başkanımız çok büyük değer kattı. Eskiden bu sektörde gelinlik dendiğinde İstanbul akla gelirdi. Şimdi yurt dışına gittiğimizde ‘Türkiye’den geliyoruz’ dediğimizde, ‘İzmir’den mi?’ diye soruyorlar. Bu başarı Başkanımıza aittir. Kente çok güzel bir fuar alanı kazandırdınız.”

EGİFED Danışma Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen:

“Gençlerin bakış açısına değer veren anlayışınız için teşekkür ediyorum. Akılı belediyeler bu kurulu örnek almalı,  böyle bir kurulu diğer illerde de kurmalı diye düşünüyorum.”

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk:

“Başkanımız Türkiye’nin en modern,  Türk yapımı gemilerini yaptırarak Körfez’de İzmirli’nin hizmetine sundu. İzmir Körfezi, limanı, kruvaziyer turizm konularındaki görüşleri de çok önemliydi. Türk denizciliğine çok önemli katkıları oldu.”

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri:

“Katkılarınız,  öncülüğünüz,  bizlerle paylaştıklarınız için şükranlarımızı sunuyoruz. Sizi uğurlamak istemiyoruz. Fikirlerinizle,  görüşlerinizle,  tecrübelerinizle bize destek vermenizi diliyoruz.”

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük:

 “2008 yılında süt üreticileri olarak çok zor yıllar yaşadık. Köylümüz ineğini satıyordu. Başkanımız kooperatifimizden süt alımını başlatınca işler değişti. 10 yıl önce 120 – 130 ton süt üretirken şimdi 600 ton üretiyoruz.  Türkiye’de köyler boşalmışken İzmir’de gençler baba mesleğine sarılmaya başladı. Başkanımızla birlikte tarımın reçetesi yazıldı. Yerelde kalkınma modelinin öncülüğü İzmir’de yapıldı. Başkanımızın ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretlerde köylü kadınların nasıl ağladığını, ‘bizi bırakma’ diye yalvardığını bizzat gördüm. O köylünün ‘Aziz babası’ oldu. Büyük  emeklerle geldiğimiz noktada daha yolun yarısındayız.  Bunları yıkacak biri gelecekse ayağa kalkalım. Başkanımızın ‘ben öyle gidiyorum&rs quo; demek gibi kendi başına karar verme hakkı yok.”

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu eski Başkanı Ekrem Demirtaş:

“Başkanımızla çok uzun yıllar birlikte çalıştık. Kendisiye anlaşamadığım konular da oldu ama İzmir için çok güzel şeyler yaptı.  Ticaretin gelişmesi için  önemli katkılar yaptı. İzmir’deki  otel doluluk oranı yüzde 50’lerden yüzde 90’a çıktı. Fuar İzmir’i kente kazandırması, bu fuar merkezinde 30’un üzerinde ihtisas fuarını başarıyla devam ettirmesi, turizm, gelinlik ve  damatlık, mermer, ayakkabı gibi başarılı fuarlar düzenlemesi, kentte ticari hayatı canlandırdı. Bunun için  ne gerekiyorsa çekinmeden cesurca yaptı. Böylesine büyük fuar merkezini yapmak büyük cesaret ister. İhracata önemli katkılar yaptı.  Yabancı alıcıları kente getirip otel ve uçak paralarını ödedi. Bunlar tabii herkesin bilmediği konular.  Belediyeciğin okulu yok.  Gelen başkan bir dönem öğreniyor, sonra devam ediyor. İzmir’de daha yapılması gereken işler var. Devam etmemek gibi bir kararınız olamaz.  İzmir’in parlak geleceği için size bir dönem daha ihtiyaç var.”

İzmir Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı: 

“Bugün çiftçilerim üretim yapıyor, arazilerini düzeltiyorsa, bunu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dağıttığı makinelere borçlu. Başkanımız tarıma o kadar hizmet verdi ki, onun sayesinde üreticinin yüzü güldü. Bütün çiftçiler adına kendisine teşekkür ediyor, önümüzdeki süreçte de bize ağabeylik yapmasını, görevine devam etmesini diliyorum.”

ESİAD üyesi Moris Bencuya:

“Başkanımız Ahmet Piriştina’nın vefatından sonra İzmir’i kucağında buldu. Kendisini tebrik ediyorum; 15 yıl boyunca hep çalıştı. Tepecikteki otistik öğrencilerimizin bir okulu var. Onların en büyük ihtiyacı öğlen yemeğiydi. Bunu bizden esirgemedi. Her gün onlara yemek gönderdi.”

ESBAŞ CEO’su Faruk Güler:

“Ben veda değil teşekkür etmek istiyorum. 20 bin kişinin çalıştığı ESBAŞ’ta bugün çalışanlarımız evlerine saatlerce beklemeden gidebiliyorsa, bu sizin yaptığınız düzenleme sayesinde oldu.”

EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam

“Başkanımızla birlikte uzun süre görev yaptık. İlişkimizde çok samimi,  çok kavgalı, inişli -çıkışlı dönemlerimiz olmuştur. Hiçbir beklenti,  hesap olmadan bu mekan içinde Aziz Kocaoğlu’nun İEKKK’yı kurması,  katılımcı yönetim anlayışı anlamında çok değerlidir.  Aziz Bey, hiç beklemeden bulduğu bir görevini öğrenerek, didinerek, namusuyla-şerefiyle, bütün bilgi birikimini kullanarak bugüne kadar getirdi. Gösterdiği performanstan dolayı teşekkür ediyorum.”

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu eski Başkanı Hüseyin Canpolat:

“Başkanımız sayesinde İzmir’de göç tersine döndü. Ülke genelinde pek çok yere gidiyorum. Gittiğim her yerde ilde ‘keşke biz de İzmir’de olsak’ diyorlar. Artık sadece emekliler değil 30 – 40’lı yaşlarında çalışan nüfus İzmir’e gelip yaşamak istiyor. Başkanımızın görevde kalarak bize yaptığı ağabeyliği,  ombudsmanlığı devam ettirmesi gerektiğini düşünüyorum.”

İzmir Serbest Bölgesi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli:

“İzmirli olarak alnımızı ak çıkardınız. Belediyecilik ve şehri yönetme konusunda gösterdiğiniz başarıdan ötürü teşekkür ediyorum. Sanayiciler adına konuşuyorum. Oda olarak her zaman yanımızda oldunuz.  Kemalpaşa OSB’deki sanayiciler bunun değerini çok iyi bilirler.  İzmir’in en büyük organize sanayi bölgesi sizin desteğiniz olmasaydı kurulamazdı. Yine sizin desteğinizle ‘Geri Dönüşüm Organize Bölgesi”nin kurulması için çalışmalar başlatıldı.

Hukuk Danışmanı Cihan Türsen:

“Çalışmalarınızla ilgili sizi tanımlarken içimden geçen unvan ‘Şehremini’. İzmir’in her kesimi size güven duydu;  o emin kavramını hiç kaybetmedi.  Bu tür kurulların varlığında samimiyet çok önemlidir. 15 yıldır bizi hiç yormadınız ama aday olmayacağınızı açıklayarak bizi 1.5 aydır üzüntüden yoruyorsunuz.”

Altay Spor Kulübü eski Başkanı Cihangir Marmara:

“İzmir’de spor tesisleri ve stadyumlar konusunda sıkıntı yaşanıyordu. Başkanımız Doğanlar ile Tire statlarını kente kazandırdı. Örnekköy Stadı’nı gündeme getirerek Alsancak ve Karşıyaka statlarının temellerinin atılmasını sağladı. Kendisine spor camiası adına teşekkür ediyorum. Ayrıca deniz ulaşımına kazandırılan gemilere efsane sporcularımızın adını verdiği için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu:

“Spor dünyasında bir gelenek oldu. İnsanlar yaşarken anılmalı deniyor. Çok değerli katılımcılar, dostlar burada güzel tespitler yaptılar, güzel sözler söylediler. Ama niçin bir insan görevdeyken, bu konuştuklarımızın yüzde 10’nu bile dile getirmekten çekiniyoruz?”

Başkan’a “Hatıra Ormanı” sürprizi

Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tüm kurul üyeleri adına İEKKK Dönem Başkanı Selami Özpoyraz’a teşekkür plaketi verdi. İEKKK üyeleri de, yaptıkları bağışla Çeşme Otoyolu’nda oluşturdukları “Aziz Kocaoğlu Hatıra Ormanı”yla Büyükşehir Belediye Başkanı’na hoş bir sürpriz yaşattı. Ege Orman Vakfı tarafından hazırlanan “Doğa Dostu Sertifikası”nı alan Başkan Kocaoğlu, Kurul üyeleri ile birlikte yeni yıl pastası da kesti. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz