SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

İGC’den Orhan Erinç’e veda mesajı

Güncelleme: 19:44 - 07.12.2023
İGC’den Orhan Erinç’e veda mesajı

İGC Başkanı Dilek Gappi, 87 yaşında hayata gözlerini yuman Erinç’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti. Başkan Gappi, mesajında Erinç’in de birçok meslektaşlarının karşı karşıya kaldığı gibi mesleğini yerine getirdiği için yargılandığını hatırlattı. İGC Başkanı Gappi’nin, vefat mesajının tamamı ise şu şekilde:

“Değerli meslek büyüğümüz, basın camiasına sayısız katkıları olan Orhan Erinç’i kaybetmenin acısını derinden hissediyoruz. Orhan Erinç, uzun yıllar süren meslek hayatında muhabirliği çok önemsemiş ve her kademede çok başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Erinç, birçok meslektaşımızın karşı karşıya kaldığı gibi mesleğini yerine getirdiği için yargılandı. Basın tarihine kara bir leke olarak geçen Cumhuriyet davasında çalışma arkadaşlarıyla birlikte yargılandı, hüküm giydi. Ancak Yargıtay Yerel Mahkemenin verdiği hükmü usulden bozdu. Basın dünyamızda sevilen, sayılan kişiliğiyle tanınan Orhan Erinç’in ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyorum.”

Orhan Erinç, 1960-1990 yılları arasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) yayımladığı İstanbul Bayram gazetesinde muhabir, istihbarat şefi, yazı işleri müdürü ve genel yayın müdürü olarak görev aldı. TGC yönetim kurullarında üyelik (1973-1992) ve genel sekreterlik (1983-1990) görevlerinde bulundu. 1998’de başkan yardımcısı, 1 Nisan 2001’de başkan seçildi. Türkiye Gazeteciler Sendikası’nda (TGS) Yönetim Kurulu üyeliği (1971-1972) ve Genel Başkanlık (10 Ekim 1989- 9 Haziran 1995) yaptı. TGC’de üç dönemde seçimle 36 yıl, TGS’de iki dönemde seçimle 8 yıl görev yaptı.”

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz