SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

İstanbul’da Ormanlık Alanlara Girişler Yangın Önlemi Amacıyla Yasaklandı

Güncelleme: 19:39 - 07.12.2023
İstanbul’da Ormanlık Alanlara Girişler Yangın Önlemi Amacıyla Yasaklandı

Yaz mevsimi ve artan hava sıcaklıklarıyla birlikte orman yangını riskinin artması üzerine, bazı piknik ve mesire alanları dışında ormanlık bölgelere girişler 24 Haziran­ -15 Ekim 2023 tarihleri arasında yasaklandı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, bölgedeki hava sıcaklıklarındaki artışın, yoğun insan ve araç trafiğiyle birleşerek kasıtlı veya ihmal sonucu orman yangınlarına yol açabileceği değerlendirildi.

Bu nedenle, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66. maddeleri gereğince, 24 Haziran 2023­-15 Ekim 2023 tarihleri arasında ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığı bildirildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz