SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

İstanbul’da Plaj Fiyatları Cep Yakıyor

Güncelleme: 19:37 - 07.12.2023
İstanbul’da Plaj Fiyatları Cep Yakıyor

Şehirde sadece bir mavi bayraklı plaj bulunması, sahillerde hareketliliği artırdı. İstanbul’da denize girmek isteyenler, bazı noktalarda ücretsiz halk plajlarını tercih ederken, belirli bölgelerde ise özel plaj işletmelerine yöneliyor.

Özel tesislerde genellikle giriş ücretine şezlong ve şemsiye hizmeti dahil olurken, hafta içi ve hafta sonu fiyatları farklılık gösteriyor. Sarıyer’deki birçok işletmede kişi başı giriş ücretleri 150 TL ile 350 TL arasında değişirken, Heybeliada’da hafta sonunda bu ücret 560 TL’ye kadar çıkıyor. Büyükada’daki bir tesiste ise hafta sonu kişi başı giriş fiyatı 300 TL olarak belirlenmiş durumda.

İstanbul’da yaz sezonunun başlamasıyla birlikte plajlar ve sahiller canlanıyor. Sıcak havalarda denize girmek isteyenler özellikle Şile, Sarıyer, Büyükçekmece, Bakırköy, Adalar ve Silivri gibi bölgeleri tercih ediyor. İlçelerdeki ücretsiz halk plajlarıyla birlikte ücretli plaj tesisleri de hizmet sunuyor, bu tesislerde şezlong, şemsiye ve ekstra aktiviteler bulunuyor. Ücretli plaj tesislerinin giriş ücretlerinin ilçeden ilçeye ve hafta içi-hafta sonu şeklinde değiştiği belirtiliyor. Tesislerin çoğunda giriş ücretine yalnızca şemsiye ve şezlong hizmeti dahil edilirken, bazılarında ise ücrete otopark da dahil ediliyor.

Büyükada’da yaşayan çevre sakinleri, halkın kullanabileceği ücretsiz bir plajın bulunmamasından şikayetçi. Aynı zamanda adada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir tesiste giriş ücretleri hafta içi 200 TL, hafta sonu ise 300 TL olarak belirlenmiş durumda. Tesise ilişkin hazırlanan bilgi metninde, “3 Haziran’da sezon açılışı yapılan Büyükada halk plajının giriş ücretleri bu yıl için hafta içi 200 TL, hafta sonu 300 TL olarak belirlendi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz