SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

İZBAN’ın Beceriksizliği Vatandaşı İsyan Ettirdi!

Güncelleme: 19:57 - 07.12.2023
İZBAN’ın Beceriksizliği Vatandaşı İsyan Ettirdi!

İki aydır yürüyen merdivenlerin çalışmaması nedeni ile İZBAN’ı kullanan yaşlılar ve engelliler zor durumda kalıyor. Çevrede oturan vatandaşlar, yürüyen merdivenin çalışmaması yüzünden büyük mağduriyet yaşadıklarını ve merdivenleri kullanmak zorunda kaldıklarını, yardım eden biri olmadığı takdirde toplu taşıtı kullanamadıklarını söyledi.

İki aydır Ulkent durağının yaşattığı zorlukları İZBAN’a mail ve telefon yolu ile bildirdiklerini ifade eden vatandaşlar İZBAN tarafından bir geri dönüş sağlanmadığı gibi üstüne İZBAN’ın ne zaman geleceğini bildiren panonun da bozulduğunu belirtti.

Ulukent durağını kullanmak zorunda olduğunu belirten Ayşe Elif Kaya,” İZBAN yetkililerine sesleniyorum. İZBAN’a defalarca şikayette bulunmamıza rağmen herhangi bir geri dönüş sağlanmadı. Ben engelli bir bireyim, çalışmak ve evime bakmak durumundayım. Benim gibi sesini duyuramayan bir çok insan var. Ulukent İZBAN durağını kullanmak zorundayım. Neredeyse tam iki aydır oğlum bana yardımcı oluyor. Yardım almadan İZBAN’ı kullanamıyorum, lütfen buna bir çözüm bulsunlar. Asansörü ve yürüyen merdivenleri düzeltsinler. Bu kadar insanın hakkına giriyorsunuz, bu kadar insan mağdur durumda” diyerek yetkililere seslendi.

 

Yürüyen merdivenlerin ve asansörün faal olmamasından kaynaklı olarak  zorluk yaşayan çevre halkı bu duruma biran önce çare bulunmasını talep ediyor. Şikayetlere geri dönüş yapmayan İZBAN için sorumluları göreve çağıran vatandaşlar, yetkililerin devreye girmesini, yürüyen merdivenin, asansörün ve dakika tablosunun çalışmamasından dolayı oluşan mağduriyetin önlenmesini hem de zorluk yaşayan engelli vatandaşların sorunlarının çözülmesini talep ediyor.

İki aydır sorunlarının bir türlü çözülmediğini ifade eden Ulukent’te oturan vatandaşlardan Ferdi Yılmaz,” Böyle bir terbiyesizlik olamaz! Tam 2 aydır herkes İZBAN’a şikayette bulunuyor. Her yoldan ulaşmaya çalışıyoruz, Haydi biz merdiveni kullandık diyelim yaşlılar, engelliler ne yapacak! İZBAN bizi neden ciddiye almıyor? Eğer bu sorunları halledemeyecekler ise bunu becerebilecek başkaları gelsin! Bu sorumsuzluğun cezasını neden bizler çekiyoruz! Bu problem Konakta, Halkapınarda olsa hemen düzeltilirdi. Ulukent, İZBAN’ın ciddiye almadığı bir bölge mi iki aydır ulaşamıyoruz!” diyerek yetkililere seslendi.

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz