SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

İzmir Eşrefpaşa Hastanesi Hatay şubesi faaliyette

Güncelleme: 19:44 - 07.12.2023
İzmir Eşrefpaşa Hastanesi Hatay şubesi faaliyette

Günde en az 150 hastaya tedavi uygulanan sahra hastanesinde, muayenehane ve yatakhane çadırları, gezici ameliyathane, mobil röntgen aracı, mobil diş ünitesi, gezici diş aracı, ambulans, laboratuvar, mobil ultrason, eczane çadırı bulunuyor. Sahra hastanesinde nöbetleşe uzman hekim ve sağlık personeli görev yapıyor. Böylelikle depremzedeler bir hastaneden alabileceği sağlık hizmetini en iyi şekilde burada alabiliyor.  

Konuya ilişkin açıklama yapan Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Yavuz Uçar, Eşrefpaşa Hastanesi sağlık ekibi olarak depremin ilk gününden beri Hatay’da olduklarını dikkatle belirtti. İlk olarak AFAD, UMKE ve Sağlık Bakanlığı’yla koordineli olarak Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde hizmet vermeye başladıklarının bilgisini veren Uçar, daha sonra çadır kentlerin yoğun olduğu yerlerde kendi sahra hastanelerini kurduklarını kaydetti. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda gerekli hazırlıkları yaptıklarını aktaran Uçar, “Eşrefpaşa’nın Hatay şubesini kurduk. Sahra hastanemizde her türlü donanım mevcut. Tam donanımlı ameliyathanemizin kurulumunu tamamladık. Gerekli durumlarda ameliyatlara başlayacağız. Küçük bir laboratuvar kurduk. Hemogram ve idrar tahlili yapıyoruz. Biyokimya aracımız da yolda. Kendi ameliyat ekipmanlarımızı kendimiz sterilize edebileceğiz. Tıbbi alet yönünden hiçbir eksiğimiz kalmadı” dedi.

Köylerdeki yurttaşlarda faydalanıyor
Sahra Hastanesi’ne gelemeyen köylerdeki yurttaşlara da ulaştıklarının vurgulayan Uçar, “Yine sahra hastanemizin yanı sıra çadır kentin içinde bir sahra reviri oluşturduk. Hekimlerimiz gündüz orada hastaların dertlerine çözüm bulmaya çalışıyor. 24 saat sahra hastanesinde hizmete devam ediyoruz. Buraya gelen hastalarımıza ‘oraya git’, ‘buraya git’ dememek için de iki tarafta hizmet veriyoruz.  Bu kadar acının arasında Eşrefpaşa Hastanesi olarak depremzedelerimizin yaralarına bir parça merhem olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı, aileleri korumak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Açıklamaları esnasında Eşrefpaşa Hastanesi ekiplerinin günde en az 150 hastaya tedavi imkanı sunduklarını söyleyen Uçar, “İzmir’de Eşrefpaşa Hastanesi’nde nasıl hizmet veriyorsak, hasta çeşitliliği nasılsa buranın da öyle olacağını düşünüyoruz. Şu an insanlar çadırlarda, geçici barınma alanlarında konaklıyor. Toplu yaşam yoğun bir şekilde sürüyor. Belediyemizin ekipleri sürekli alanları ilaçlıyor. Soğuk hava ve tozdan etkilenen depremzedelerin yaşadıkları sıkıntılar mevcut.  Solunum yolu enfeksiyonları başladı. Buna iç hastalıklar ve cilt hastalıkları da eklenmeye başladı. Tüm bunlarla mücadele etmeye çalışıyoruz” şeklindeki ifadeleri kullandı.  

Engin: “Çok güçlüyüz her şeyi yapabiliyoruz”
Sahra hastanesinde kurulan diş polikliniği hakkında bilgi veren Eşrefpaşa Hastanesi Diş Hekimi Koray Engin ise, “Bölge halkına destek vermek için buraya geldik. Uzman hekimlerimiz birer hafta arayla bölgede hizmet veriyor. Seyyar diş ünitesiyle hastalarımıza müdahale ediyoruz. Seyyar diş çekeceğimiz röntgen aracımız var. Elimizden ne gelirse hem ağız ve diş sağlığı için hem moral olarak buradayız. Çok güçlüyüz, her şeyi yapabiliyoruz. Bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza buradaki eksikleri, durumları bildiriyoruz ve her gün hizmetimizi daha da artırarak depremzedelerimizin sağlığı için çalışıyoruz geliştiriyoruz” dedi. 

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz