SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Kaldırım işgallerine karşı kampanya 

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
Kaldırım işgallerine karşı kampanya 

Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde yaptığı çalışmalarla Bornovalıların huzur ve sağlığını olumsuz yönde etkileyen her türlü faaliyete müdahale ederek vatandaşların yaşamını kolaylaştırıyor. Ekipler, işetmelerin ruhsat durumu kontrol etmek, gıda satışı yapan işletmeleri denetlemek, hurda araçların çekilmesi ve pazar yeri denetimlerinden ruhsat dağıtımına kadar bir çok konuda görev yapıyor. 

 “Kaldırımları yayalara bırakalım”

 Kaldırım işgallerini önlemek için de çalışmalar yapan Zabıta ekipleri, bu konuda Bornova Belediyesi tarafından yeni başlatılan kampanyayı da duyurmak için broşür dağıtımı yapıyor. 

“Kaldırımları Yayalara Bırakalım” sloganı ile başlatılan kampanya ile Bornovalıları duyarlı olmaya çağırıyor. Vatandaşların kaldırımlarda daha rahat yürüme imkanı bulması, işgallerin neden olduğu görüntü kirliliğinin önlenmesi ve haksız rekabetin ortadan kalkması  amacıyla düzenlenen  kampanya için özellikle ana cadde üzerinde bulunan iş yerlerini tek tek dolaşan Zabıta memurları, konu ile ilgi bilgi veriyor. 

Pratik hizmet araçları ile hızlı hizmet

Bornova Belediyesi Zabıta araçları  da daha fazla noktaya, daha hızlı ulaşabilmek adına yenileniyor. Çamdibi ve Bornova Merkez gibi özellikle ilçenin dar sokaklarında kullanılmak için müdürlük bünyesinde bulunan bazı büyük kasalı araçlar binek ve kombi one türü araçlarla revize ediliyor. Ayrıca Küçükpark ve Bornova Merkez çarşı hareketliliğini kontrol etmek, işporta, işgal, çevre kirliliği ve trafik sorunlarını ortadan kaldırmak, mobil zabıta ulaşım sorunlarını çözmek amacıyla da müdürlük bünyesinde bulunan gingerlar hizmet veriyor. Elektirikli bisiklet olarakta bilinen araçlar sayesinde zabıtalar motorlu araçların giremediği alanlarda daha hızlı hizmet veriyor. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz