SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Karabağ, “Bayraklı’nın yapısını değiştirdik, İzmir’i değiştirmek daha kolay”

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
Karabağ, “Bayraklı’nın yapısını değiştirdik, İzmir’i değiştirmek daha kolay”

CHP Örgütlerini ziyaret edip, esnafla sohbet eden Başkan Karabağ, “Bayraklı’da Atatürk vurgusunu sonsuza dek bağırdık. Hem partimizi büyüttük, hem de seçmen sayımızı artırdık. Bayraklı’nın yapısını değiştirdik. İzmir’in yapısını değiştirmek bundan çok daha kolay” dedi.  

Başkan Karabağ’a eşi Bahriye Karabağ, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları eşlik etti. Ziyaretlerde vatandaşlarla bol bol sohbet edip, güzel dilek ve temenniler alan Başkan Karabağ’a ilçelerde ilgi yine büyük oldu. İlk olarak CHP Tire İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Karabağ ve beraberindeki heyet daha sonra sırasıyla Menderes, Torbalı ve Selçuk ilçe başkanlıklarına giderek, hem partililerle hem de vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu. Başkan Karabağ bir süre önce ilçe başkanlığından istifa ederek belediye başkan aday adayı olan Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Menderes İlçe Başkanı Ahmet Pala ve Torbalı İlçe Başkanı Ramazan İsmail Uygur’a da başarılar diledi.

“Mücadelemizi kitleselleştirmeliyiz…”

Ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda belediye başkanlığını meslek gibi görmenin yanlış olduğunu belirterek, sokakların eski başkanlarla dolu olduğunu vurgulayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Türkiye’nin içinde bulunduğu durum zor bir durum. Son dönemde özellikle genel seçimlerde maalesef şaibeli seçimler oluyor. Kafayı cumhuriyeti yıkmaya hazırlamış bir kesim hedefine ne olursa olsun varma sevdasında ve seçimleri, seçim kurullarını, yargıyı siyasallaştırdılar. Şu andaki Türkiye bir parti devleti oldu. Bizim elimizde CHP gibi kurtuluş savaşı vermiş örgütlenme modeli var. Her ne kadar birbirimize kızsak da eksiklerimiz son derece fazla olsa da gideceğimiz başka bir yer yok. Onun için CHP’yi televizyonlarda insafsızca eleştirenleri yakaladığınızda siz de eleştirin. Bunları yapmamak lazım. Biz partimize yeni güçler katarak demokrasi mücadelesini bir farklı mecraya çekmemiz gerekiyor. Bu mücadeleyi kitleselleştirecek sendikalarımız olmalı. Demokratik kitle örgütlerimiz, derneklerimiz odalarımız esnaf birliklerinde olmamız lazım” diye konuştu. 

‘Atatürk’ olmazsa olmazımız

CHP’nin örgütlenmesini tam olarak tamamlamadığı doğu illerinde daha çok çalışılması gerektiğini dile getiren Başkan Karabağ, “MYK üyeleri sadece İzmir’e gelmesinler. Mardin’e, Kars’a, Erzurum’a gitsinler. Bir ziyaretimde ‘7 senedir ilk defa biri geldi buraya’ diyor Hınıs İlçe Başkanı. İnsan düşünmekten kahroluyor. O ilçenin bayrağını taşıyan arkadaşımın gözlerinden öpüyorum. Belediye başkanını partiden seçin arkadaşlar. Partinin dışındaki adaylara asla izin vermeyin. Partililik ruhu taşımayan insanlarımızın belediye başkanı, milletvekili asla yapılmaması gerekiyor. İlçe örgütünüz buna izin vermesin. Bizim örgütümüzün içinden olsun. Eksiği kusuru olsun ama onu giderelim. Örgüt emekçisi olsun. Yoksa bu partide çalışmanın ne anlamı kalıyor. Bu partiyi rayından çıkarmak kimsenin hakkı değildir. Biz Atatürk’ün partisine güveneceğiz ve asla Atatürk’ün yolundan ayrılmayan arkadaşlar olmalı. Atatürk olmazsa olmazımız. Biz Bayraklı’da Atatürkçü duruşumuzdan asla taviz vermeden parti oyumuzu yükselttik. Bu kapsamda 29 Ekim’de yine muhteşem bir etkinlik yapacağız. 5-6 bin kişi gelip zeybek oynayacak. Önemli olan o seviyede buluşturmak insanları. Bizim yaptığımız etkinliklerde her kesimden vatandaşımız geldi, zeybek oynadı. Türk Bayrağı ve Atatürk resmi yaptı” diye kaydetti.

Gideceğimiz başka Türkiye yok…

İzmir’in Atatürk ve cumhuriyet sevdasıyla hareket ettiğini vurgulayarak, parti içindeki kırgınlıkların, küskünlüklerin artık unutulması gerektiğini ifade eden Karabağ, “Metropoldeki bıkkınlığı üzgünlüğü kurultay hesaplarıyla imza toplayanları düşünelim. Seçim gecesi yaşanılan hayal kırıklıklarını bir kenara bırakma zamanı gelmiştir. Başka gideceğimiz Türkiye yok. Biz Suriyeliler gibi gelip Türkiye’de yaşayamayız. Biz vatanımız olmadan yaşayamayız. Biz hiçbir yere gidemeyiz. Oraya buraya gidip vatanımız diyemeyiz. Anadolu topraklarında doğup yetiştik ne pahasına olursa olsun burada yaşamaya devam edeceğiz. Onun için cumhuriyet ve Atatürk sevdasıyla mücadeleyi CHP ile birlikte vereceğiz. Bunun için de kırgınlıkları bir kenara bırakacağız. Genç arkadaşlarımızın önünü açacağız. Belediyeleri aldığımızda da belediyelerin iktidara giden yol olduğunu hisseden arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Bayraklı’da Atatürk vurgusunu sonsuza dek bağırdık. Hem partimizi büyüttük. Hem de oradaki seçmen sayımızı artırdık. Bayraklı’nın yapısını değiştirdik. İzmir’in yapısını değiştirmek bundan çok daha kolay” diye konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz