SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Kiraz’a Yeni Hastane Yapacağız

Güncelleme: 19:58 - 07.12.2023
Kiraz’a Yeni Hastane Yapacağız

 Hastaların ve personelin yangında zarar görmemiş olmasının sevindirici olduğunu kaydeden Kaya, “Burada tabi sevindirici durum, yangının hiçbir vatandaşımızın sağlığında olumsuz bir durum oluşturmamış olmasıdır. Yatan hasta servisinde, bir odada çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Hasar gören odada gerekli temizlik ve tadilat işlemleri başlatıldı. Kiraz Devlet Hastanesi’nde tüm sağlık hizmetleri verilmeye devam etmektedir. Kiraz halkına, fedakarca çalışan sağlık personelimize geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum” diye konuştu.

Kiraz’a 75 yataklı bir Devlet Hastanesi yapmak için yola çıktıklarını, bütün süreci tamamladıklarını vurgulayan Kaya şunları söyledi:

 “Biz Türkiye’nin her yerinde modern ve yeni hastaneler inşa ediyoruz. Kiraz’ımızda da yeni ve modern bir hastane olacaktı. Ancak İzmir’in hayrına olan her şeyin karşısında duran, İzmir’im önünde bir takoz gibi durarak kentin gelişmesine engel olan CHP zihniyeti burada da peşimizi bırakmadı. Dava açtılar, yeni hastanenin yapımını engellediler. Allah korusun, bugün burada çok kötü bir tabloyla karşılaşabilirdik. Yüreğimiz yanabilir, içimiz dağlanabilirdi. Yangına erken müdahale bunu engelledi. Ama görüyoruz ki, bilirkişi raporları da bu şekilde, burada elektrik tesisatı kaynaklı bir yangın çıkıyor. Yeni hastanemiz yapılmış olsaydı bu durumu yaşamazdık. Tabi bundan sonra çok farklı bir süreç işleyecek. Sayın Başbakanımız da burada söz verdi, Sağlık Bakanlığımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız oturacaklar ve süratle bu yeni hastaneyi Kiraz’a kazandıracaklar. CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi yine dava açacak, yine engellemeye çalışacaktır. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, biz Kiraz’a bu hastaneyi yapacağız.”

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar yangından etkilenen hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek şu bilgileri verdi; “Yangın gece saat 04.00 sıralarında hastanemizin yatan hasta servisinde gerçekleşti. Çıkan yangında can kaybı yaşamadık. Yatan hastalarımızı Ödemiş Devlet Hastanesi’ne sevk ettik. Tedavileri orada devam ediyor. Oluşan hasarın kısa sürede onarılması için çalışmalara başladık. Hastanemiz ilçemiz için yeterli değil. Yeni ve modern hastanemizi ilçemize kazandırmamız gerekiyor. Bunu büyükşehir belediyesi engelliyor. Biz Sayın Başbakanımızın desteklerini alarak Sağlık Bakanlığımız,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan konunun takipçisi olacağız.” Diye konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz