SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

Koç Metalurji A.Ş onaylı izahnamesi yayımlandı, halka arz detayları netleşti. KOCMT hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman; işte detaylar…

Yayınlanma:
KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 2 Mayıs Perşembe akşamı yayımladığı haftalık bülteninden çıkan 2 halka arzdan biri konumunda bulunan Koç Metalurji A.Ş’nin halka arz detayları belli oldu. Gelecek hafta talep toplayacak KOCMT hisse için lot başına fiyat ne kadar, yatırımcı başına kaç lot verir, T1-T2 geçerli mi, katılım endeksine uygun mu vb. gibi pek çok sorunun cevabı içeriğimizde. Arz Takvimi okuyucuları ile birlikte detaylara göz atalım…

KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

A1 Capital konsorsiyum liderliğinde halka arzı gerçekleştirilecek Koç Metalurji A.Ş’nin toplam 125 milyon lotunun satışı yapılacak. Lot başına fiyat 20,5 TL olarak belirlenmiş durumda. 105 milyon lotu bedelli sermaye artırımı ve 20 milyon lotu da mevcut pay satışı (ortak satışı) olarak arz edilecek şirketin hakim ortağı olan Adil Koç da kendi paylarının bir kısmını satmış olacak.

İLGİLİ HABER KOCMT Hisse Borsa İşlem Tarihi Belli Oldu
Koç Metalurji A.Ş onaylı izahnamesi yayımlandı, halka arz detayları netleşti. KOCMT hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman; işte detaylar…

Halka arz edilecek lotların yüzde 70’inin bireysel yatırımcıya ve yüzde 30’unun da yurt içi kurumsal yatırımcıya ayrıldığı halka arzda dağıtım yöntemi; bireysel yatırımcıya eşit ve kurumsal yatırımcıya da oransal olarak tayin edildi. 9-10 Mayıs (Perşembe ve Cuma günleri) talep toplayacak halka arzda kişi başına düşmesi muhtemel lot sayısı katılım sayısına göre orantısal olarak şu şekilde gerçekleşebilir:

  • 2.500.00 Katılıma 35 Lot (₺718)
  • 2.900.000 Katılıma 30 Lot (₺615)
  • 3.300.000 Katılıma 27 Lot (₺554)
  • 3.700.000 Katılıma 24 Lot (₺492)

Tedbirli olmak adına 50 lot başvuruda bulunularak halka arza katılım sağlanabilir. “Halka Arz Başvuru” ekranından girilecek taleplerde T1 ve T2 bakiyelerin kullanılamayacağını da belirtelim.

İLGİLİ HABER ALTNY ve KOCMT Hisse Halka Arzlarına Katılmak İçin Yarın Son Gün!
Koç Metalurji A.Ş onaylı izahnamesi yayımlandı, halka arz detayları netleşti. KOCMT hisse kaç lot düşer, talep toplama ne zaman; işte detaylar…

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

KOCMT Çarpanları Nasıl, Hisse Ucuz mu, Katılım Endeksine Uygun mu?

Koç Metalurji A.Ş FK oranı 100 civarında ve PD/DD oranı ise 1,4 seviyesinde hesaplanmaktadır. Şirket payları FK bakımından piyasa ortalamasının üzerinde, PD/DD oranı bakımından ise piyasa ortalamasının altında halka arz edilmektedir. KOCMT hisse “katılım endeksine uygun” olarak değerlendirilmektedir.

KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

KOCMT Hisse Kaç Lot Düşer, Talep Toplama Ne Zaman?

Koç Metalurji Kimin, Koç Holding ile Bağlantısı Var mı?

Koç Metalurji A.Ş’nin hakim ortağı Adil Koç’tur. Şirketin, isim benzerliği haricince Koç Holding ile herhangi bir bağlantısı ve ilgisi bulunmamaktadır.

Koç Metalurji Halka Arz Gelirini Nerede Kullanacak?

Firmanın halka arz gelirini kullanım alanları şu şekilde tayin edilmiştir:

  • Yüzde 35’i haddehane yatırımı
  • Yüzde 35’i yenilenebilir enerji finansmanı
  • Yüzde 20’si hammadde tedariki ve işletme sermayesi
  • Yüzde 10’u mevcut üretim tesisin modernizasyonu finansmanı

KOCMT Halka Arz Taahhütleri Neler? KOCMT Hisse Ne Zaman İşleme Girecek?

A1 Capital’in konsorsiyum liderliğinde halka arzı gerçekleştirilecek olan firmanın halka arz taahhütleri 1 yıl boyunca sermaye artışı ve ortak satışı yapmamak olarak dikkat çekiyor. 9,3 milyar TL piyasa değeri üzerinden halka arzı gerçekleştirilecek olan KOCMT hissenin Borsa İstanbul’da ne zaman işlem görmeye başlayacağı henüz resmiyet kazanmadı. Bununla birlikte, şirket paylarının BIST de 13 Mayıs Pazartesi günü ile başlayan hafta içerisinde işlem görmeye başlayacağı tahmin ediliyor.

Koç Metalurji KAP Bildirimi

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz