SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Kolombiya, Venezuela’ya güvenmedi

Güncelleme: 20:40 - 07.12.2023
Kolombiya, Venezuela’ya güvenmedi

Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu ve diğer temasları için ABD’de bulunan, Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, Kolombiyalı gazetecilere yaptığı açıklamada, Venezuela’yı işaret ederek “Tutarlı olmak lazım. Ben, topraklarında illegal silahlı gruplara koruyucu olmuş birini garantör olarak göremem.” dedi.

Venezuela’nın bu örgüte sponsorluk yaptığını öne süren Duque, “ELN’yi koruyan ve Kolombiya halkına karşı suç işlemesine izin veren bir ülke garantör olmaktan uzaktır.” ifadesini kullandı.

Duque, Venezuela’nın, askerlerini sınır bölgesine hareketlendirmesinin hatırlatılması üzerine de Kolombiya’nın provokasyona gelmeyeceğini belirtti.

Kolombiya ile ELN’nin birçok kez yarıda kesilen müzakereleri, Brezilya, Şili, Küba, Norveç ve Venezuela’nın gözlemciliği ve garantörlüğünde yapılıyordu.

Geçen yıl Ekvador’un başkenti Quito’da başlayan fakat daha sonra bu ülkenin garantörlük ve ev sahipliğinden çekilmesi üzerine Küba’nın başkenti Havana’ya taşınan müzakereler, örgütün elinde tuttuğu rehinelerden dolayı Kolombiya’nın yeni Devlet Başkanı Duque’nin göre başlamasıyla dondurulmuştu.

60 saniyede günün özeti (adblocker) yazılımınızı kapatıp sayfayı yenileyin.

 

Mantar toplayan adamın tarifsiz mutluluğu

Herkesi şoke eden gıda skandalları

Spartak Moskova muhabiri sakatlandı

Kolombiya Ivan Duque Venezuela ELN

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz