SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Konak’ta kitap kurtları ödüllerini aldı

Güncelleme: 20:32 - 07.12.2023
Konak’ta kitap kurtları ödüllerini aldı

Kitap kurdu çocukların bu ilgisini karşılıksız bırakmayan Konak Belediyesi, onlar için eğlenceli bir etkinlik düzenledi. Kitaplıklara üye çocuklar içinde bir ayda en çok kitap okuyan miniklere de çeşitli ödüller verildi.

Törene çocuklar ve ailelerin yanı sıra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın şehir dışında olması nedeniyle törenin açılış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Demir Kubanlı yaptı. 14 semt merkezinde bir ay içinde en çok kitap okuyan çocuklara kol saati hediye edilirken, tüm merkezler içinde en çok kitap okuyan Mersinli Semt Merkezi’nden Büşra Hüseyin’e ise bisiklet hediye edildi. Kitaplıklara üye tüm çocuklara ise içinde çeşitli armağanların yanı sıra kitap ve oyuncak setlerinin bulunduğu çantalar verildi. Düzenlenen eğlenceli kutlamada hediyelerini alan çocuklar daha çok kitap okuma sözü verdi.

363 ÇOCUK ÜYE OLDU

Konak Belediyesi’nin 14 semt merkezinde açtığı kitaplıklara 363 çocuk üye oldu. Ücretsiz hizmet veren kitaplıklarda bilimden sanata, felsefeden okul öncesine kadar pek çok türde yüzlerce seçkin kitap yer alıyor. Kitaplıklar sadece çocuklara değil, okuma yazma kursuna gelen yetişkinlere de hizmet veriyor. Ödünç alma sistemiyle çalışan kitaplıklarda bilimsel, laik ve çağdaş anlatımlı kitaplar bulunuyor. Kitaplıklardan faydalanan çocuklar arasında okuma oranında kız çocukların yüksek olduğu görüldü. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz