SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretlerine KDV Artışı Yansıdı

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretlerine KDV Artışı Yansıdı

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri tek yön otomobil geçiş ücreti, 8 TL 25 kuruştan 8 TL 50 kuruşa çıktı. Ayrıca, hafif ticari araçlarda 10 TL 75 kuruş olan geçiş ücreti 11 TL, motosikletlerde ise 3 TL 25 kuruştan 3 TL 50 kuruşa yükseldi.

Diğer geçiş ücretleri ise şu şekilde değişti: -Ankara-Niğde Otoyolu (Ankara Alın giriş, Niğde Gölcük çıkış) geçiş ücreti 138,50 TL’den 140 TL’ye çıktı. -Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 184,50 TL’den 190 TL’ye çıktı. -1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti 200 TL’den 205 TL’ye çıktı. -Malkara-Çanakkale Otoyolu (Malkara giriş – 1915 Çanakkale Köprüsü çıkış) 272,50 TL’den 280 TL’ye yükseldi.

Geçen Hafta KDV Fiyatları Yükselmişti

Geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren KDV artışı ile birlikte mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 8’lik KDV dilimi yüzde 10’a, yüzde 18’lik KDV dilimi yüzde 20’ye çıkarılmıştı. Bu artışın yanı sıra, hijyen ürünleri ve elektronik cihazlar gibi ürünlerdeki KDV oranları da yüzde 20’ye yükseldi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz