SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Kur Korumalı Mevduat Stopaj Desteği Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı

Güncelleme: 19:35 - 07.12.2023
Kur Korumalı Mevduat Stopaj Desteği Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı

Tasarruf sahiplerinin, TL cinsinden açtıkları mevduat ve katılım hesaplarında tasarruflarını tutmalarını teşvik etmeyi hedefleyen bu karar, aynı zamanda TL’nin değerinin korunmasını özendirmeyi amaçlıyor. Kur Korumalı Mevduat (KKM) ve katılım hesaplarına sağlanan vergisel avantajlar da yıl sonuna kadar devam edecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından tamamlanan çalışmalarla birlikte, tasarruf sahipleri TL mevduat hesapları ve TL cinsinden açılmış katılım hesaplarından elde edilen gelirlerden indirimli tevkifat oranı uygulamasından faydalanmaya devam edecekler. Bu uygulamanın süresi 31 Aralık 2023 tarihine kadar uzatıldı.

Bu karar ile birlikte, tasarruf sahiplerine sağlanan stopaj avantajı ve vergisel teşvikler, TL cinsinden yapılan yatırımların tercih edilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TL cinsi enstrümanları cazip hale getirmeye devam edeceğiz. Bu çerçevede Kur Korumalı Mevduat’ta stopaj desteğini yıl sonuna kadar uzatıyoruz” ifadelerini kullandı.

kkm-suresi-uzatildi2-min.jpg

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz