SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

LGS Sonuçları Açıklandı: Öğrenciler Liselere Yerleşme Heyecanına Kapıldı

Güncelleme: 19:39 - 07.12.2023
LGS Sonuçları Açıklandı: Öğrenciler Liselere Yerleşme Heyecanına Kapıldı

Liselere yerleşmek isteyen öğrenciler, sonuçların ilan edildiği https://sonuc.meb.gov.tr internet adresine akın etti. Sınav klavuzu ise pazartesi günü yayımlanacak.

Bu yılki LGS merkezi sınavına 1 milyon 246 bin 429 öğrenci başvurdu. Sınav, 15 bin 532 okulda ve 81 bin 570 salonda iki oturum halinde gerçekleştirildi. Öğrenciler, yoğun bir çalışma sürecinin ardından sınavlarda gösterdikleri performansın sonuçlarını heyecanla beklediler.

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrenciler, tercih sürecine odaklanmaya başladı. Liselere yerleşebilmek için tercihler, 3-19 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek. Öğrenciler, kendi başarıları ve ilgi alanları doğrultusunda en uygun liseleri seçmek için tercihlerini dikkatli bir şekilde yapacaklar.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz