SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Ömer Bolat: Günlük İhracat Rekoru Kırıldı

Güncelleme: 19:38 - 07.12.2023
Ömer Bolat: Günlük İhracat Rekoru Kırıldı

Bakan Bolat, katma değeri yüksek sürdürülebilir ihracat artışı ve ithalatın azaltılmasıyla sağlıklı bir büyüme ortamının oluşturulması ve makroekonomik istikrarın sağlanması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye’nin dün gerçekleşen günlük ihracatının 2 milyar 121 milyon dolar olarak kaydedildiğini duyurdu. Bakan Bolat, yaptığı açıklamada, “23 Haziran’da günlük ihracatımız tarihi bir rekora imza atarak 2 milyar 121 milyon dolar seviyesine ulaştı. Günlük ihracatta 2 milyar dolar barajı aşılmış oldu” ifadelerini kullandı.

ihrac-artti-min.jpg

1977 yılında kaydedilen yıllık ihracat (1 milyar 753 milyon dolar) ve 1999 yılındaki aylık ihracat değerlerini (Ağustos’ta 1 milyar 940 milyon dolar) geride bırakan bu tarihi günlük ihracat değerinin, küresel ekonomide ve ticaretteki zayıf seyir dikkate alındığında, ihracatçıların gücünü ve dayanıklılığını kanıtladığı belirtildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz