SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Borsa

OZYSR Hisse 51 Lota Kadar Verdi

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin halka arzında talep toplama sona erdi. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilen OZYSR hisse 51 lota kadar verdi.

Yayınlanma:
OZYSR Hisse 51 Lota Kadar Verdi

SPK Bülteni’nden birlikte halka arz onayı alan Onur Yüksek Teknoloji ve Özyaşar Tel, geçtiğimiz hafta itibariyle talep topladılar. 2 günlük talep toplama, diğer halka arzların aksine saat 13’e kadar gerçekleştirildi ve “normal hisse alır gibi” yapıldı. Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin talep toplaması 23-24 Mayıs Perşembe ve Cuma günleri gerçekleştirildi. Cuma günü seans kapanışının ardından, tahta üzerinden OZYSR lotlarının dağıtımı yapıldı. Dağıtımda, OZYSR hisse 51 lota kadar verdi. Arz Takvimi takipçileri ile birlikte detaylara göz atalım…

Halka Arz Sonucu: OZYSR Hisse 51 Lota Kadar Verdi

Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin halka arz sonucu 24 Mayıs Cuma akşamı seans kapanışının ardından saat 18:30 itibariyle netleşti. Halka arzda konsorsiyum lideri olarak görev alan QNB Finans Yatırım tarafından lotların dağıtımı tahta üzerinden yapıldı. Halka arzın sonuçları ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Bununla birlikte, tahta üzerinden yapılan dağıtımda, 1 yatırımcının maksimum 51 lot aldığı görüldü.

İLGİLİ HABER OZYSR Hisse Resmi Sonuçlar Açıklandı, Kaç Kişi Katıldı, Kaç Lot Verdi?
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin halka arzında talep toplama sona erdi. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilen OZYSR hisse 51 lota kadar verdi.

Hisse başına 28 liradan halka arzı gerçekleştirilen Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş paylarından bir yatırımcının elinde 1428 TL’lik hisse oldu. Bu rakam, ONRYT arzına nazaran çok daha az olsa da, son dönemdeki “tamamen eşit dağıtım yöntemi” ile halka arzı gerçekleştirilen hisselerden daha fazla oldu.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

İLGİLİ HABER Özyaşar Tel Hisse OZYSR Pahalı mı Ucuz mu, Halka Arza Girilir mi?
Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş’nin halka arzında talep toplama sona erdi. Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz edilen OZYSR hisse 51 lota kadar verdi.

ONRYT ve OZSYR Halka Arzlarına Talep Beklentinin Altında Kaldı

Geçtiğimiz hafta halka arz kapsamında talep toplamaları gerçekleştirilen ONRYT ve OZYSR halka arzlarına iştirak eden yatırımcı sayısının 2 milyon kişi civarında olması bekleniyordu. Zira, son olarak halka arz olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş (HRKET hisse) halka arzına 2 milyona yakın yatırımcı katılmıştı. Ancak ONRYT ve OZYSR halka arzlarında bu seviyeye ulaşılamadı.

OZYSR Hisse 51 Lota Kadar Verdi

OZYSR Hisse 51 Lota Kadar Verdi

Onur Yüksek Teknoloji halka arzında 1,5 milyon kişi seviyesinde katılım oldu ve katılımcıların pek çoğunun “daha fazla katılım olur” beklentisi ile düşük sayıda talep girmeleri sonucunda artan lotlar ile 7345 lota kadar hisse alan yatırımcılar olabildi. Bunu gören pek çok kişi, OZYSR için verdikleri emri güncelledi ve önceden girdikleri emri iptal ederek daha yüklü sayıda alım girdi. Bu durum, OZYSR hisse arzındaki talebi ONRYT’ye göre nispeten toparladı.

Buna rağmen OZYSR halka arzı da beklenenden fazla, kişi başına 51 lota kadar (1428 TL’lik) hisse dağıtımı yapıldı. Söz konusu durumun, son dönemde halka arz edilen; Lila Kağıt (LILAK hisse), Koton Mağazacılık (KOTON hisse) ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGYAS hisse) paylarının borsada yeterli performansı gösteremeyerek halka arz fiyatının altında kalmaları nedeniyle olduğu düşünülüyor.

OZYSR KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz