SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Petrol Fiyatları Düşüş Yaşarken Doğalgaz Fiyatları Değişkenlik Gösteriyor

Güncelleme: 19:37 - 07.12.2023
Petrol Fiyatları Düşüş Yaşarken Doğalgaz Fiyatları Değişkenlik Gösteriyor

Yüksek faiz oranları, petrol fiyatlarındaki düşüş eğilimini desteklerken, doğalgaz fiyatlarının dalgalanmasına yol açtı. Yılın ilk yarısında enerji arzının sıkı olmasına rağmen, ekonomilerin yavaşlama belirtileri göstermesi ve faiz oranlarındaki artışlar, enerji talebine ilişkin endişeleri artırdı. Bu da enerji emtialarının fiyatlarının baskılanmasına sebep oldu.

Bir yılda Brent petrol fiyatları yüzde 18,5 düştü. Geçtiğimiz haftayı yüzde 3’ün üzerinde bir kayıpla kapatan Brent ham petrolünün en yakın vadeli varil fiyatı 73,85 dolar seviyesindeyken, ABD hafif ham petrolü 68,83 dolar seviyesinde işlem gördü.

Yıl başından itibaren Brent petrol fiyatları yüzde 11,6 düşerken, bir yıllık düşüş oranı yüzde 18,5 olarak gerçekleşti.

Batı Teksas ham petrolü ise geçtiğimiz hafta yüzde 3,65 değer kaybetti. Yıl başından bu yana Batı Teksas ham petrolünde görülen değer kaybı yüzde 12,57’ye ulaşırken, bir yıllık değer kaybı yüzde 19,51 oldu.

Doğalgaz fiyatları ise karışık seyrini sürdürüyor. Faiz oranlarındaki etkilerin daha az hissedildiği doğalgaz piyasasında, fiyatlar dalgalanmaya devam ediyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz