SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Prof. Dr. Naci Görür: Marmara Depremi Yaklaşıyor

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
Prof. Dr. Naci Görür: Marmara Depremi Yaklaşıyor

Prof. Dr. Görür, konuşmasında Türkiye’nin dünyada depreme hazırlıklı ülkelerden biri olmadığını vurguladı. Rapordan geçilmeyen kütüphane rafları ve yetersiz önlemlerle karşı karşıya olduklarını belirten Görür, depremde yapılması gerekenlerle ilgili birçok rapor olduğunu ancak bu raporların yeterince uygulanmadığını ifade etti.

Prof. Dr. Görür, 1999 depreminin geleceğinin 70’li yıllardan beri bilindiğini ve uyarılara rağmen halkın, yerel yönetimlerin ve merkezi hükümetin gerekli adımları atmadığını söyledi. Ayrıca Elazığ depremi konusunda da uyarıda bulunduklarını ancak hiçbir önlem alınmadığını belirtti.

Görür, Marmara Bölgesi için gelecek olan deprem riskine de dikkat çekerek Adalar ve Kumburgaz fayının kırılmasını ve Kuzey Anadolu fayının kuzey fayının kırılmasını beklediklerini dile getirdi. Tahminlere göre bu depremin minimum 7.2 ile 7.6 büyüklüğünde olabileceği uyarısında bulundu. Ayrıca Gemlik ve Bursa’nın bu fay hatlarından kaynaklanan birinci derece deprem riski taşıdığını vurguladı. Ancak bu iki fayın tehdit oluşturduğu tek bölge olmadığını da belirtti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz