SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Resmi Gazete’de Yayınlandı: KDV Oranlarına %20 Zam

Güncelleme: 19:30 - 07.12.2023
Resmi Gazete’de Yayınlandı: KDV Oranlarına %20 Zam

Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak Katma Değer Vergisi’ne (KDV) artış yapılmasını içeriyor. Yüzde 18 olan KDV oranı artık yüzde 20 olarak uygulanacak, yüzde 8 olan KDV oranı ise yüzde 10 olarak yeniden belirlendi.

3605 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 28’inci maddesi uyarınca alınan bu karar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. 10 Temmuz 2023 tarihinde yürürlüğe girecek olan bu karar ile mal ve hizmetlerin KDV oranlarında bir değişiklik yapılacak.

Yüzde 20’lik KDV oranı, kapsamı belirtilen mal ve hizmetlerin fiyatlarına yansıyacak ve tüketici üzerinde etkisini gösterecek. Benzer şekilde, yüzde 10’luk KDV oranı da ilgili mal ve hizmetler için geçerli olacak ve bu sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere vergi yükümlülüğü getirecek.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz