SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Rusya ABD’ye karşı İran’la ortak hareket edecek

Güncelleme: 20:35 - 07.12.2023
Rusya ABD’ye karşı İran’la ortak hareket edecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin İran ve Rusya’ya yönelik yaptığı yaptırım paketleri hakkında basın toplantısı düzenledi. Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın, İran ile birlikte ABD yaptırımlardan korunmak için ortak çalışmalar yapacağını açıkladı. Zaharova, İran ve Rusya’nın 2015 Ortak Kapsamlı Eylem Planı’nın yürürlüğe girmesinden önce de iki ülkenin ortak çalıştığını hatırlatarak, “Ticari ve ekonomik bağlarla dış etkilerden korunmak için birlikte çalışıyoruz” dedi. 

“NATO dünyanı aldattı” 

Sözcü Zaharova NATO’nun tüm dünyayı aldatıp, sınırlarını genişlettiğini söyledi. NATO’nun sadece Sovyetler Birliği’ni değil, tüm dünya toplumunu da yanılttığını iddia eden Zaharova, “Moskova ile yapılan anlaşmalara rağmen NATO doğuya doğru genişlemesini sürdürüyor. Bana göre, NATO liderliğini oluşturan politik sistemler, kendi gelişimini doğrudan etkileyen Sovyetler Birliği’ni değil, uluslararası toplumu yanıltmak için her şeyi yaptı” dedi. 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz