SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Rusya’nın Paralı Ordusu Wagner ile Ordu Arasında Gerginlik Sürüyor

Güncelleme: 19:38 - 07.12.2023
Rusya’nın Paralı Ordusu Wagner ile Ordu Arasında Gerginlik Sürüyor

Rusya’nın paralı ordusu Wagner ile Rus ordusu arasında kopan ilişkiler sonrasında gerilim tırmandı. Wagner, kamplarının vurulduğunu iddia ederek Ukrayna topraklarından Rusya’ya geri çekildiğini duyurdu.

Wagner lideri Prigojin, Rostov kentini kuşatarak Rus Güney Askeri Bölge Karargahı etrafında konuşlanan savaşçılarıyla dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Wagner savaşçılarının zırhlı araçlarla, tanklarla Rus Savunma Bakanlığı binasının etrafına yerleştiği görüldü.

Prigojin, Rus Devlet Başkanı Putin’in vatan haini ilanına karşı çıkarak, “Vatana ihanet hususunda Putin tamamen yanılıyor. Biz vatanseveriz. Savaştık ve savaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Wagner lideri, Rusya Savunma Bakanı Şoygu ve Genelkurmay Başkanı’nı Rostov’a çağırdı ve hareketlerini durduracaklarını belirtti. Wagner’in Rostov’u bloke etme ve Moskova’ya ilerleme planlarına dikkat çekti.

Prigojin, Telegram kanalı üzerinden yaptığı paylaşımda, Rostov’da askeri havaalanı dahil olmak üzere askeri tesislerin kontrol altında olduğunu belirtti. Ayrıca, Prigojin, Genelkurmay Başkanının karargahtan kaçtığını iddia ederek cephedeki durumun Wagner’in etkisiyle bozulmadığını savundu. Öte yandan, Prigojin, Rus ordusundaki kayıpların resmi raporlardan çok daha fazla olduğunu iddia etti ve bazı günlerde 1000’e kadar asker kaybı yaşandığını söyledi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz