SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Saadet Partisi İzmirli’lere ülke sorunlarını anlatacak

Güncelleme: 19:58 - 07.12.2023
Saadet Partisi İzmirli’lere ülke sorunlarını anlatacak

Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, açılacak stantta vatandaşlara parti çalışmaları hakkında bilgiler verilecek, ülke gündemindeki ana sorunlar hakkında partinin bakış açıları ve çözüm önerileri anlatılacak, vatandaşların sorun ve önerileri not alınacak.

Çalışma yapılacak ilk ilçe olarak belirlenen Buca ilçesi Şirinyer semtindeki stant açılışına katılan İl Başkanı Mustafa Erduran, milletin en büyük sorununun hayat pahalılığı olduğunu söyledi. Gerçek enflasyonun devletin açıkladığı resmi rakamların çok üzerinde olduğunu herkesin bildiğini kaydeden Erduran, şunları söyledi:

‘’ Hangimiz bir markete girip de fiyatlar karşısında dehşete düşmeden çıkabiliyoruz. Pahalılık akıl alır gibi değil. İnsanlar en temel gıda maddelerine erişimde bile büyük zorluklar yaşıyorlar. Örneğin ayçiçek yağını, yumurtayı, sütü, peyniri, sebze meyveyi alırken dahi zorlanıyorlar. Daha iki sene öncesine kadar soğan ve patatesin fiyat artışından depocular sorumlu tutuluyordu. Bugün de aynı tablo önümüzde duruyor. Şimdi de fiyat artışlarından marketler sorumlu tutuluyor.  Her zamanki gibi asıl mesele, yani hayat pahalılığı ve kötü ekonomi yönetimi konuşulmuyor ve hükümet kendisini sorumlu hissetmiyor.”

İktidarın vatandaşların ‘geçinemiyoruz’ feryatlarını artık duyması gerektiğini dile getiren Saadet Partisi İl Başkanı Erduran, toplumun gözle görülür şekilde fakirleştiğini kaydetti. Üst üste gelen yüksek zamların vatandaların hayatını olumsuz etkilediğini belirten Erduran, şöyle devam etti:

‘’Memura yüzde 7,36 zam yapılırken, SSK ve Bağ-Kur emekli zammı yüzde 8,36 olarak belirlendi. İktidarın maaşlara zam yaparken TÜİK’e değil, çarşı-pazardaki fiyatlara ve evlere gelen faturalara bakması gerekir. Böyle bir tabloda maaşlara verilen bu zamlar ne akla, ne vicdana sığar. Vatandaşın en önemli harcama kalemi olan gıda fiyatlarındaki yüksek artış, dar ve sabit gelirli çalışanların maaşlarına yapılan zamların buhar olmasına neden olmuştur. Memurların, asgari ücretlilerin ve emeklilerin hayat pahalılığına karşı korunması gereklidir. Gerçek enflasyon karşısında aylıkların erimesini engellemeye yönelik ilave tedbirler alınmalıdır.”

Mustafa Erduran, vatandaşlarla bşir araya gelmeye yönelik çalışmaların artarak süreceğini sözlerine ekledi.

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz