SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Sağlık sistemi alarm veriyor

Güncelleme: 19:43 - 07.12.2023
Sağlık sistemi alarm veriyor

Sağlık sistemindeki krizin her geçen gün daha da derinleştiğini, hem hastaların hem de sağlık emekçilerinin büyük mağduriyetlerle boğuştuğunu belirten Sağlık Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Özlem Akarken, sağlık personelinin yok sayıldığını vurguladı.

 

Akarken, “Türkiye en ulaşılabilir sağlık hizmetlerine sahip ülke iken sistem alarm vermeye başladı. Depremzedelerin hala atamaları belli olmadı. Deprem bölgelerine sağlık personeli atama ilan metni yayınlandı ama barınma sorunu üst seviyede. MHRS randevuları düzgün değil, hekimler başta olmak üzere sağlık personeli ya emekli veya istifa ediyor. Çoğu ilaç depolarda yok, hasta ve hasta yakınları kapı kapı eczane geziyorlar. Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastaneleri dışında çalışan hekimlere iyileştirme deniliyor ama diğer sağlık personeli yok sayılıyor” diye konuştu.

 

Akarken şunları söyledi; “Kamu personeli perişan, hasta perişan depreme dayanıksız hasarlı binalarda sağlık hizmeti verilmeye çalışılıyor. Hastane binaların depreme dayanıklı olup olmadığını bile açıklamaktan kaçınan hastane idareleri ve İl Sağlık Müdürlükleri var. Birkaç hastanenin taşınması sorunu çözmüyor. Personel bedenen ve ruhen yıpranmış durumda sürekli gündem değiştiriliyor lakin hala çözüm odaklı hizmet veremiyoruz sağlıkta.”

 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz