SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Seçimde ikinci tur 28 Mayıs

Güncelleme: 19:43 - 07.12.2023
Seçimde ikinci tur 28 Mayıs

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihiyle ilgili kararı imzalaması ve kararın Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında hemen yayımlanması üzerine toplanan Yüksek Seçim Kurulu, seçim takvimini açıkladı. Gazetecilere açıklama yapan Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs’ta adaylardan birinin cumhurbaşkanı seçilecek oyu olamaması halinde ikinci tur seçimin 28 Mayıs’ta yapılacağını söyledi. Yüksek Seçim Kurulu illere göre milletvekili sayısı dağılımını da açıklayacak. Milletvekili adayları için de süreç başlıyor. Milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlilerin istifa etmeleri gerekiyor.

 

AK Parti’de adaylık için ön şart AFAD’a bağış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün seçim tarihini açıkladığı toplantıda AK Parti’nin seçim çalışmalarıyla ilgili bazı bilgileri de paylaştı. Erdoğan, “Depremin ilk günlerindeki ağır kış şartları ve hasar gören altyapı, işimizi hayli güçleştirmiş olsa da yol açarak insanlarımızın yardımına koştuk. 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen depremde 47 binin üzerinde insanımızı vefat ederken 115 binden fazla vatandaşımız da yaralı olarak kurtuldu. Şehirlerimizi yerle yeksan eden afette milyonlarca vatandaşımız evini kaybederken, milyonlarca vatandaşımız da sarsıntılar sebebiyle evine giremez hale geldi. Cumhurbaşkanıyla, bakanlıklarıyla, belediyeleriyle STK’larıyla dost ülkelerinden gelen kardeşleriyle ilk gününden itibaren depremle uğraştık. Konteyner kentlerimizle, depremzedelerimize daha iyi barınma imkanları sağlıyoruz. Kalıcı konutlarımıza da her gün yeni temeller atarak devam ediyoruz. 319 bin haneyi tamamlayarak hemen hak sahiplerine teslim etmek. Toplamda 800 binden fazla konut barındıran, yıkık, yıkılacak 270 bin binayı ortadan kaldırarak depremde zarar gören şehirlerimizi sıfırdan kurmaktır. AK Parti’de aday olmak isteyenler AFAD’a bağış yapacak. Cumhur İttifakı olarak müziksiz bir kampanya yürüteceğiz” diye konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz