SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Sigaraya Zam Geldi

Güncelleme: 19:28 - 07.12.2023
Sigaraya Zam Geldi

Meclis’e sunulan yasa teklifi, tütün ürünlerine uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV) oranının yüzde 18’den yüzde 20’ye çıkarılmasını öngörüyordu. Teklif, Meclis tarafından onaylandı ve yeni vergi düzenlemesi yürürlüğe girdi.

Son yapılan düzenlemeyle birlikte, tütün ürünlerine uygulanan Katma Değer Vergisi (KDV) oranı değişti. Satış fiyatı üzerinden hesaplanan efektif KDV oranı yüzde 15,25’ten yüzde 16,67’ye yükseldi.

5 TL Zam Yapıldı

Vergi düzenlemesiyle beraber sigara fiyatlarına yansıyan değişiklikle sigara fiyatlarına 5 TL zam yapıldı.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sigara fiyatlarına yapılan zammı sosyal medya hesabından duyurarak “Sigaraya 5 TL zam geldi, hayırlı olsun. Son bir yılda yapılan zamlarla birlikte toplamda 17 TL’lik bir zam yapılmış oldu. Aynı şekilde kaçak ve sahte sigaralara da benzer bir zam yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz