SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Vatansever, ‘Güzelbahçe’de çöp konteynerlarını satacağız’

Güncelleme: 20:37 - 07.12.2023
Vatansever, ‘Güzelbahçe’de çöp konteynerlarını satacağız’

Güzelbahçe’nin geleceği için önemli yatırım planları olduklarını dile getiren Makina Yüksek Mühendisi Hüseyin Vatansever, “Bizim bir iddiamız var. Güzelbahçe’de çöp konteynerlerini 1 yıl içerisinde kaldıracağız ve bu 1 yıl içerisinde çöp toplayan kamyon ve koneynerlarını satacağız. Bu satıştan elde edeceğimiz gelirle borcumuz varsa borcumuzu kapatacağız”dedi.

Bu projeyi hayat geçirmeye önce eğitimle başlayacaklarını belirten Vatansever, “İşe öncelikle eğitimle başlayacağız. Muhtarlarımızla bereber bir program hazılayacağız. Bu programı belediyemizin toplantı salonlarında mahalle mahalle sokak sokak vatandaşlarımıza anlatacağız. 7-8 ay sürecek olan bu programla vatandaşlarımıza çöp toplama ve ayrıştırma eğitimini vereceğiz. Verilen eğitimden sonra seçilen pilot bölgelerde uygulamaya başlanılacak. Varsa aksaklıklar ve eksiklikler giderebilmek için tekarar eğitim vereceğiz. Sonrasında ise öğrendiği şeyleri yapmamakta ısrar eden vatandaşlarımız olursa belediyenin yapma yetkisi doğrultusunda ceza vereceğiz.” diye konuştu.

Vatansever, ” Eğitimde kağıdı nasıl toplayacağız, nereye atacağız, Evimizdeki plastik, cam, metalmalzemeleri nereye koyacağız, ile ilgili bilgiler vatandaşlarımızla paylaşılacak. Bütün bu atık maddeleri atacakalrı sağlam çöp poşetleri belediyemiz tarafından temin edilecek. Bunların dışında kalan yaş çöpü ise her gün belirli saatlerde alacağız. Kağıt, metal, cam ve platik maddeleri ise ayrı günlerde daha şirin, daha temiz küçük araçlarla alacağız. Her mahallede konuşlandırılacak olan bu araçlarla çöpler ve atık malzemelere daha çabuk toplama yerine ulaştırılacak. Toplanılan yaş çöpü kuracağımız gaz tesisinde elektirik enerjisine dönüştüreceğiz. Eletrik olarak ürettiğimiz yaş çöpün çıktısınıda gübre olarak kulanabileceğiz. Onuda bahçelerimizde tarlalarımızda vatandaşlarımıza piyasananı altında uygun bir fiyata vereceğiz. Dolayısı ile biz çöpe çöp olarak bakmıyoruz. Geri dönüşüme enerji olaran bakıyoruz” dedi.

Türkiye’de kanunen bu şekilde çalışılamsı gerektiğini vurgulayan Vatansever, “Maalesef hiç bir belediyemiz bunu tam anlamıyla başarabilmiş değil. Bazı uygulama teşebbüsleri var. Ama orada da başarı elde edilmemiş” açıklamalarında bulundu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz