SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Arşiv

Yeşilova Höyüğü’ne yoğun ilgi

Güncelleme: 20:38 - 07.12.2023
Yeşilova Höyüğü’ne yoğun ilgi

Türkiye’nin en kıymetli arkeolojik alanlarından biri olan Yeşilova Höyüğü  ve Bornova Belediyesi Ziyaretçi Merkezi’ne olan ilgi her geçen gün artıyor. Açıldığından bugüne sadece bir atık pil karşılığında gelen ziyaretçiler, uzmanların rehberliğinde merkezi gezip aktivitelere katılabiliyor. Yazının bulunmasından önceki dönemi inceleyen prehistoria alanında uzman arkeologlardan bilgi alan ziyaretçiler, arkeo-park ve neolitik köyde bundan 8 bin 500 yıl önce İzmir’de yaşamış insanların günlük yaşamlarında neler yaptıklarını yaşayarak öğrenebiliyor. Ziyaretçiler ayrıca Bornova Belediyesi Ziyaretçi Merkezi’nde sergilenen eserleri de inceleme imkanına sahip oluyor.

Aktivitelere de ev sahipliği yapıyor

Anaokulu öğrencilerinden, Türkiye’nin birçok yerinden mimarlık , arkeoloji ve turizm öğrencilerinin de ziyaret ettiği merkez, sergi, söyleşi, yarışma ve  konferans gibi birçok aktiviteye de ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar 6 defa ödül kazanan Bornova Belediyesi Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi, İzmir’in en çok ziyaretçi çeken alanlarından biri olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Turizm kenti olmak istiyoruz

En önemli hedeflerinden birinin Bornova’yı aynı zamanda bir turizm kenti haline getirmek olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila “Yeşilova Höyüğü sadece Bornova değil, İzmir’deki en eski yerleşim alanı. Biz de Bornova Belediyesi olarak bu alanı tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi de bu anlamda çok önemli. Burayı da içine alan kültür turları düzenliyoruz ve Bornovalıların öncelikle kendi kentlerindeki tarihi ve doğal değerleri tanımalarını sağlıyoruz.” dedi.
 

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Arztakvimi.com.tr içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, arztakvimi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz